Vaszilykó Péter
2019. október 22. kedd

Túraautó hírek

DTM: Müller nyerte a zord szezonzárót

A svájci pilóta futamgyőzelemre váltotta pole-pozícióját a DTM idei utolsó versenyén, amelyen zuhogó eső és egy piros zászlós megszakítás is borzolta a kedélyeket. A Super GT mezőnye sehol sem volt.

Rast megint nyert, Button top 10-ben

Sort kerítettek a DTM és a Super GT közös futamára a német szezonzáró hétvégén, Hockenheimben, ahol Rast a bebiztosított bajnoki cím után sem lassított, és újabb győzelmet szerzett.

A DTM bajnoka az F1-et is kipróbálná

Az Audi idei DTM-es bajnoka, René Rast arról mesélt, milyen rekordok érdeklik, mi a sikerének titka és hogyan töltötte napjait, miután három futammal a vége előtt megszerezte a címet.

A Mazda leleplezte TCR-autóját

Az Észak-Amerikai Mazda Motorsport bemutatta programjának legújabb képviselőjét, egy Mazda3 TCR versenyautó formájában. A Mazda3 TCR az IMSA 2020-as Michelin Pilot Challenge-ben fog először pályára.

Tarquini viszonozza Michelisz segítségét

2018-ban megnyerte a WTCR-t a veterán olasz, idén viszont a hajrában magyar csapattársát fogja segíteni ugyanezen cél elérésében. Norbi elmondta: nem is kívánhatna nála jobb partnert ehhez.

Ismét versenyautóba ül az 52 éves Zanardi

Az olaszok nemzeti hőse lett BMW első bejelentett pilótája, aki a DTM és a Super GT közös versenyén indul. A Japánban, október 22-24. között rendezett futamon hét német autó áll rajthoz.

Szabó Zsolt – Vegyes hétvégén vagyunk túl

A TCR Europe spanyol versenyhétvégéje igencsak eseménydúsan alakult Szabó Zsolt és a M1RA Motorsport számára. Akcióban, illetve fordulatban most sem volt hiány.

Monza és Anderstorp a DTM 2020-as naptárában

Tovább bővítette naptárát, izgalmas helyszíneket vonzott be és egy ezeréves hagyománnyal is szakított a DTM 2020-ra. Magyar forduló ezúttal sem lesz, viszont először száguldanak a világ legerősebb túraautói Monzában!

Szabó Zsolt – Irány Barcelona

Szeptember 20-i hétvégén Spanyolországban rendezik meg a TCR Europe hatodik versenyhétvégéjét. Szabó Zsolt, a M1RA motorsport pilótája izgatottan várja, hogy újra versenybe szállhasson.

Kubica a DTM körül szaglászik

Mivel még jelenleg is erősen kérdéses, hogy a nagy visszatérést bemutató Robert Kubicának jut-e 2020-ra is versenyzői ülés a Formula-1-ben, a lengyel más sorozatokban is elkezdett nézelődni – derült ki az Audi főnökétől.

René Rast másodszor lett DTM-bajnok

A vasárnapi futam utolsó perceiben mind a győzelmet, mind a bajnoki címet illetően izgalmas fordulatok történtek a Nürburgringen. A napot Green nyerte a nagyot felzárkózó Frijns előtt, a 2019-es szezon Rasté lett.

Egyre közelebb Rast győzelme

René Rast már hatodik futamát tudta idén megnyerni, ezzel óriási lépést tett újabb bajnoki címe felé, köszönhetően annak is, hogy legfőbb riválisa, Nico Müller borzalmasan futamon van túl.