DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. április 19. hétfő

Nemzetközi hírek

Herczig: Türelmesnek kell lennünk

Negyedik ERC szezonjuk kezdetére még várnia kell Herczig Norbertnek és Ferencz Ramónnak, mert az év első versenyét az Azores Rallyt a COVID-19 járvány miatt elhalasztották.

Alonso: Talán nem megyek vissza Indybe

Bár Fernando Alonso előtt hosszú évek óta célként lebeg a tripla korona megszerzése, az ehhez szükséges Indianapolis 500-as futamgyőzelmet lehet, hogy már sosem szerzi meg.

Mindhárom gyártó marad a WRC hibridkorszakára

A Toyota, az M-Sport és a Hyundai is biztosította a Nemzetközi Automobil Szövetséget, hogy a jövőre induló hibrid érában is részt fog venni a rali-világbajnokság (WRC) csúcskategóriájának küzdelmeiben.

Michelisz: Új autó, régi csapat

Három szezont követően lecseréli a WTCR-ben használt i30-as típust a Hyundai, így Michelisz Norbert és márkatársai idén egy új modellel szállnak harcba a túraautó-világkupa bajnoki címéért.

Négyből négy: Vandoorne nyert a Mercedesszel

A pole-pozíciós újonc hibája és a támadó mód jó ütemű felhasználása révén a belga húzta be a Róma ePrix második, ütközésektől hemzsegő futamát, így már az idei negyedik győztest ünnepelhettük.

Safety car foglalta keretbe a Róma ePrix-t

Jean-Eric Vergne nyerte meg a Róma ePrix szombati versenyét. A szemerkélő esőben zajló futam a safety car mögött rajtolt el és amögött is ért fejeződött be. Vandoorne nagyot bukott.

Dennis: Nem zászlóztak, de attól ez butaság

Hatalmas baleset történt a Formula-E római versenyhétvégéjének első szabadedzésén, illetve már annak leintése után. Oliver Turvey teljes gázzal szállt bele a célegyenes előtt álló rajtgyakorlatozókba.

Produktív tesztnapokon van túl Tóth László

Az elmúlt hétvégén az ausztriai Red Bull Ringen tesztelt a Formula-3-as bajnokság teljes mezőnye, így a spanyol Campos Racinggel Tóth László is. A 20 éves magyar versenyző produktív napokon van túl.

Rosbergnek még furcsa, hogy ő dirigál

Már legelső versenyét megnyerte csapattulajdonosként az Extreme-E-ben Nico Rosberg. Az F1-es világbajnoknak azonban még szoknia kell, hogy most ő az, aki a versenyzőkkel való bánásmódért felelős.

Schumacher F3-as főnöke: Nem csaltunk

2018-ban rengetegen felkapták a fejüket, amikor az évad derekán Mick Schumacher egyszer csak zsinórban elkezdte nyerni a futamokat. Voltak, akik egyenesen csalást kiáltottak a nagy javulás láttán.

Rosbergék nyerték az Extreme-E nyitányát

Johan Kristoffersson és Molly Taylor párosa ellentmondást nem tűrően győzték le a riválisokat és a sivatag kihívásait az Extreme-E történetének első futamán. Hansenéké a második, Loebéké a harmadik hely.

Hamilton csapatáé az XE első időmérője

Nico Rosberg és Lewis Hamilton csatája az Extreme-E-ben éledt újra! Egyelőre a két F1-es világbajnok csapata a leggyorsabb a sivatagban: Johan Kristofferssonék időbüntetése után Sebastien Loebék nyerték az időmérőt.