2024. július 27. szombat

Nemzetközi hírek

FE: Bizarr hiba után Wehrlein a világbajnok!

Az elektromos széria történetének egyik legfeszültebb szezonfináléját hozta a második londoni futam: végül a Porsche németje lett a bajnok a Jaguar duója előtt.

F2: Hatalmas Antonelli-győzelem a főfutamon

Az alternatív stratégia volt a győzelem kulcsa, a Mercedes-junior Andrea Kimi Antonelli pedig remekül kihasználta a felkínálkozó lehetőséget – óriási előnnyel nyerte meg az F2 főfutamát.

F3: Tarolt az ART a főfutamon

Újabb dupla győzelem született a Formula-3-ban a Hungaroringen, ezúttal az ART párosa örülhetett a szokatlanul eseménytelen főfutamon az Alpine-junior Nikola Tsolov vezetésével.

Wehrlein nyert és vezet a vb-finálé előtt

A Porsche németje nyerte a szezonzáró London ePrix szombati futamát, így ő vezeti a vb-tabellát Evans és Cassidy előtt: hárman hét ponton belül!

F2: A lágy gumik okozták Antonelli vesztét

A kemény és a lágy gumik csatáját hozta a Formula-2 sprintfutama a Hungaroringen, végül az előbbi bizonyult a helyes döntésnek – ennek többek között Antonelli itta meg a levét.

F3: Meglepetéscsapat a dobogó első két fokán

A csapatbajnokság utolsó helyezettje végzett az első két pozícióban a Formula-3 hungaroringi sprintfutamán, egy Ferrari-juniort sikerült visszaszorítaniuk a harmadik helyre.

F3, F2: Holland és észt pole a Hungaroringen

Paul Aron pole-pozíciós eredménnyel tért vissza silverstone-i nullázása után az F2-esek kvalifikációján, míg az F3-ban egy késői piros zászló hátráltatta a mezőnyt.

Formula Shakedown: ERC és ORB együtt? Naná!

Hogyan lehet egyszerre két versenyző mellett két autóban, két bajnokságban magas színvonalú munkát végezni? Németh Gergely a Formula Shakedown vendége.

Goodwood: Önjáró hintóktól a hibridekig

A rendezvényen az 1893-as gőzmotoros Salvesen Wagonette-től a jelenlegi több mint ezer lóerős hibrid és elektromos szuperautókig terjedt a résztvevők listája. Kárpáthy Zoltán helyszíni riportja.

Magyar siker Molnár Martintól a brit F4-ben

Molnár Martin nemcsak saját, hanem a magyar autósport első dobogós helyezését is szerezte az FIA által felügyelt Forma–4-es bajnokságban a hollandiai Zandvoortban, a brit F4 idei hatodik állomásán.

Toyota-siker a Porschék előtt Interlagosban

Idei első diadalát aratta a Buemi, Hartley, Hirakawa összeállítású #8-as egység, megelőzve a két Penske Porschét és a műszaki hibával sújtott testvérautót.

Két győzelem Kiss Norbertnek a Nürburgringen

Szombaton és vasárnap is nyert egy-egy futamot Németországban a Kamion-Eb címvédője, így már 13 diadalnál jár a szezonban.