Admin
2019. május 24. péntek

Nemzetközi hírek

A DTM sorozat visszatért Zolderbe

A DTM mezőnye visszatért a belgiumi Zolder pályájára, Nico Müller pedig egy harmadik hellyel gazdagodott a hétvégén. A negyedik, ötödik és hatodik helyen szintén az Audi pilótái zártak.

Ducati felé kacsingatnak a Marquez testvérek?

Sajtóhírek szerint a Moto2-ben a hétvégén újra futamot nyerő Alex menedzsmentje már tárgyal is a Pramac Racinggel, de felröppentek a pletykák, hogy bátyja is 2021-től a bolognaiaknál köthet ki.

A McLaren felkészületlen volt Indianapolisban

A wokingiak első embere elismeri, hogy az Indy 500 időmérőjén látott látványos buktájukat kizárólag maguknak köszönhetik, mivel eléggé felkészületlenül érkeztek az idei viadalra.

Tanulóvezető lett a kétszeres Európa-bajnok

A kétszeres Európa-bajnok kamionversenyző nyolcadik szezonját kezdi az ETRC-ben, ezért úgy gondolta, itt az ideje, hogy ne csak a pályán, hanem közúton is vezethessen kamiont.

Rins ajándéka az elhunyt marsall családjának

Nemes gesztust tett a péntek reggel szívinfarktusban elhunyt sportbíró irányába a Suzuki motorosa – pedig szezonbeli leggyengébb hétvégéjét teljesítette Le Mans-ban a spanyol versenyző.

McLaren: Távozott az Indy 500-as vezető

Fernando Alonso nem tudta beverekedni magát az idei Indy 500 harminchárom indulója közé, ezért nem meglepő módon az egyik fő felelős, Robert Fernley máris távozott a McLarentől.

100 év után francia pole az Indy 500-on

Bár különös módon nem az első helyért folyó csata volt nemzetközi viszonylatban az Indy 500 utolsó kvalifikációs napjának fő beszédtémája, Simon Pagenaud történelmi jelentőségű pole-t szerzett az Ed Carpenter Racing triója előtt.

Vogel Adrienn dobogón zárt a Red Bull Ringen

Özönvízszerű esőzésben, fordulatos versenyen, kemény mezőnyben szerezte meg idei első dobogóját a Kia Platinum Cupban Vogel Adrienn.

Alonso inkább 34., mint hogy otthon üljön

Az idei Indy 500 legnagyobb csalódása, hogy Fernando Alonso a McLarennel még csak kvalifikálni sem tudta magát a viadalra. Jövőre ismét szeretné megpróbálni, de vajon kivel?

Dráma: Alonso lemarad az Indy 500-ról

Fernando Alonso és a McLaren nem tudta kvalifikálni magát második nekifutásra sem az Indy 500-ra, így a spanyol pilóta idén biztosan nem szerzi meg a tripla korona harmadik, egyben utolsó darabját.

Dupla csapatutasítás, Michelisz dobogón

Értelmezhetetlen jelenetek játszódtak a WTCR harmadik zandvoorti futamán: előbb Björknek kellett elengednie Ehrlacher-t, aztán Ehrlacher-nek Björköt az élen. Michelisz Norbert a végén jött fel a dobogós helyre.

DTM: Rast-győzelem a biztonsági autó után

A 19 éves Sheldon van der Linde sokáig vezette a futamot, végül azonban az utolsó körös csatában a dobogót is elveszítette Belgiumban. Wittmann felelt a safety carért, Dennis pedig hatodik helyet szerzett az Aston Martinnak.