2024. május 20. hétfő
WEC

WEC: Ferrari és hölgyek a pole-ban Spában

Antonio Fuoco Imola után ismét rajtelsőséget szerzett az #50-essel, fél másodpercet adott a Porschének és a Cadillacnek. A GT3-asoknál az Iron Dames az élen.

A hétvégén következik az Endurance-világbajnokság Le Mans előtti utolsó versenye, a spái 6 órás viadal, és mivel a futamot szombaton rendezik, az időmérőre már péntek délután sor került. A Hypercarban Ferrari-siker született: Antonio Fuoco révén Imola után ismét pole-ból indulhat majd a vörösök #50-es egysége.

wec-spa-ferrari-50-pole

Fuoco bő fél másodpercet adott a legközelebbi üldözőinek a legjobb rajthelyekről döntő Hyperpole-ban: Matt Campbell és az #5-ös Porsche lett a második, Alex Lynn pedig az egyetlen Cadillackel a harmadik. Őket további három Porsche követi majd a rajtrácson, a világbajnokságot a katari győzelmével és imolai második helyével vezető #6-os autó viszont a Proton és a JOTA mögé szorult a hatodik pozícióba.

A legjobb Toyota csak a hetedik helyen következett Brendon Hartley-val és a #8-as egységgel, míg a top 10-be a hajrában kisebb tüzet fogó #35-ös Alpine, a Robert Kubica-féle #83-as privát Ferrari, valamint a #20-as BMW fért még be. Ez viszont azt is jelenti, hogy egy-egy gyári Ferrari és Toyota már az „alapszakaszban” elvérzett: az #51-es a 11. helyről, a néhány héttel ezelőtti győztes #7-es pedig csak a 15. pozícióból várhatja a startot.

Hölgypole és nagy baleset az LMGT3-ban

wec-spa-irondames-1

Az LMGT3-ban az Iron Dames dominálta a kvalifikációt: Sarah Bovy már az időmérő „alapszakaszában”, majd a Hyperpole-ban is a leggyorsabb volt, így a hölgytrió indulhat a kategória első helyéről szombaton. Második a United Autosports #95-ös McLarenje, megelőzve a Team WRT #46-os BMW-jét (ebben az egységben indul Valentino Rossi is).

A GT-sek Hyperpole-ját egyébként egy óriási baleset miatt piros zászlóval félbe kellett szakítani: Aliaksandr Malykhin dobta el és törte össze csúnyán a #92-es Porschét a Raidillion tetején – mutatjuk videón is az incidenst:

A WEC spái 6 órás versenye szombaton 13 órakor rajtol (a hétvége teljes autó-motorsportos menetrendje ide kattintva böngészhető).