2024. szeptember 16. hétfő

F2/F3 hírek

Magyar részvétellel jön a W Series fináléja

Brands Hatchben végjátékához érkezett a női tehetségkutató sorozat, a W Series első szezonja. A bajnoki címért még ketten vannak versenyben, az eső pedig máris beleszólt az események alakulásába. A formula.hu a helyszínről tudósít.

Alesi: Schumacher biztosan bekerül az F1-be

Az egykori Formula-1-es pilóta egészen biztosra veszi, hogy Mick Schumacher hamarosan a Formula-1-ben folytathatja pályafutását. A múlt héten először győzött a Formula-2-ben, éppen hazánkban.

Michaelre emlékeztette Mick Ross Brawnt

A pillanat, amikor Mick Schumacher felállt a dobogó legfelső fokára a Hungaroringen, régi emlékeket ébresztett fel Brawnban. Az F1 sportfőnöke szerint az ifjú német mostantól magabiztosabb lesz, de továbbra is időre van szüksége.

Keszthelyi Vivien beszélt Schumacherékről

A magyar versenyzőhölgy David és Mick Schumacherrel is sok időt töltött a Hungaroringen, nagyon örül neki, hogy Mick éppen itt szerezte meg első Formula-2-es győzelmét.

A Ferrarinak hálálkodik Mick Schumacher

Rengeteg segítséget nyújtott akadémistájának az olasz istálló: többek között így sikerült alkalmazkodnia a Formula-2-es gumikhoz, melyek kezelésének főszerepe volt a Hungaroringen megszerzett sikerben.

Mick Schumacher először győzött az F2-ben

A Prema pilótáját végig üldözte japán riválisa, Nobuharu Matsushita, de a német kezében tartotta a sprintfutamot a Hungaroringen. Az F3-ban egy másik Ferrari-védenc is először nyert, Marcus Armstrong.

De Vries rosszul rajtolt, Latifi kihasználta

Nyck de Vries a tegnapi nap folyamán egy kiváló körrel szerezte meg az első rajtkockát az esős időmérőn, így, immár száraz körülmények között, ő várhatta elsőként a piros lámpák kialvását.

Todt nem szól bele Schumacher pályafutásába

Az FIA elnöke a Schumacher család közeli barátja, aki terelgethetné a fiatal német karrierjét: ő azonban nem akar Mick előmenetelébe avatkozni. Elmondta: a Ferrari akadémistája tehetséges, de nem lehet apjához hasonlítani.

W Series: Keszthelyi 7500 dollárt nyerne

A női F3-as sorozat részletesen leközölte a szezon végén kiosztandó pénzdíjakat. Az 500 000 dolláros bajnoki nyereményért még négy pilóta van versenyben, de senki nem távozik üres kézzel.

F2: Büntetése miatt bojkottálta a hétvégét

A Formula-2 silverstone-i hétvégéjének legnagyobb sztorija ahhoz a versenyzőhöz kötődik, aki nem is volt ott a versenyek rajtrácsán. Sean Gelael önszántából lépett vissza, mert felháborítónak tartotta a felügyelők ténykedését.

Olasz és hazai győzelem, Schumacher a 6.

A szombati főfutamot Luca Ghiotto, a vasárnapi sprintversenyt pedig egy kései előzéssel Jack Aitkent nyerte Silverstone-ban, míg Michael Schumacher fia három ponttal távozhat a brit helyszínről.

Mick Schumacher nem adja fel

Nagy túlzás lenne azt állítani, hogy újonc Formula-2-es szezonjában az ifjabb Schumacher olyan eredményt szállít, amilyet elvárnak tőle. A kétarcú osztrák verseny rámutatott...