2024. szeptember 8. vasárnap

F2/F3 hírek

A sérült Correa csapattársa szerzett pole-t

A fekete belga hétvége mindkettő Formula-2-es futamát törölték, hat nappal társuk elvesztése után azonban újra versenyeznek a kategória fiataljai. Callum Ilott először az F2 első rajtkockájában.

F2: Két autóval kevesebb indul Monzában

Giuliano Alesi autóját – amely a végzetes kimenetelű láncreakciót indította el Spában – lefoglalta a belga rendőrség, ezért F2-es csapata, a Trident csak egy versenygépet indít hétvégén, hasonlóan az Ardenhez.

Prost: Mindig a fiatalokkal történik…

A Belga Nagydíj pilótaparádéja előtt beszélt először Anthoine Hubert szombati tragikus balesetéről a korábbi négyszeres F1-es világbajnok, aki a Renault akadémiájáról ismerte a francia pilótát.

Így gyászolja „hősét” az autósport

Anthoine Hubert Formula-2-es pilóta szombati tragikus balesete után elárosztották a közösségi médiát a versenyzők és a csapatok részvétnyilvánításai, most ezekből válogattunk.

F3: Újabb hatalmas bukás, Armstrong nyert

Újabb ijesztő bukás borzolta a kedélyeket, de az első hírek szerint Laaksonen jól van. A versenyt Armstrong nyerte, Tsunoda 2., Svarcman 3. A győzelmet Hubertnek ajánlották.

Hubert kevesebb pénzzel is tudott nyerni

Az autósportban az utóbbi évtizedekben hatalmas pénzügyi háttér nélkül szinte lehetetlen már a junior-kategóriákban is győzni. A tegnap szerencsétlenül járt Anthoine Hubert-nek viszont sikerült.

Lábtörés és gerincsérülés Correánál

Tegnap délután megdöbbentő baleset történt Belgiumban, a Formula-2-es versenyen, amely Anthoine Hubert életét követelte. Súlyosan megsérült a csattanás másik résztvevője is.

Elhunyt Anthoine Hubert F2-es pilóta

A Formula-2 versenyzője a széria mai, belgiumi versenyén szenvedett olyan súlyos sérüléseket, amelyek miatt az orvosok sem tudtak segíteni rajta. 22 éves volt.

Óriási baleset miatt törölték az F2 futamát

A szombat délutáni Formula-2-es versenyt második körében megszakították és lefújták. Az Eau Rouge-ban több autó ütközött, két érintett versenyző állapotáról nincsen információ.

A női Verstappen-Hamiltont keresi Coulthard

Nem elég, ha a következő női versenyző elég jó a Formula-1-be: arra a tehetségre van szükség, aki képes legyőzni a sport jelenlegi legjobbjait, mondta a W Seriesben fontos szerepet vállaló David Coulthard.

Schumacher: Még sokat kell tanulnom

Most már a Formula-2-ben is rendelkezik győzelemmel Mick Schumacher, de egyáltalán nem sietteti a legfelsőbb kategóriába lépést. Egyébként is úgy érzi, még bőven van hova fejlődnie.

Chadwick a W Series első bajnoka

A szezon során először lecsúszott a dobogóról, de mivel fő riválisa csak egy pozícióval előtte ért célba, Jamie Chadwick avanzsált a női F3-as sorozat első bajnokává a Brands Hatch-i szezonzárón.