2024. szeptember 19. csütörtök

F2/F3 hírek

W: A 18 éves Marta Garcia nyert

Némi meglepetésre dominálni tudta a W Series norisringi futamát a spanyol versenyzőhölgy, aki mögött nagy csatában a két bajnoki esélyes, Beitske Visser és Jamie Chadwick futott célba.

Nem győzte meg a W Series Flörscht és Wolffot

A 2019-es év nagy áttörést jelent a női autóversenyzők számára: idén elindult a kizárólag nekik szóló W Series, ahova a legkülönbözőbb bajnokságokból – vagy akár szakágakból – érkeztek résztvevők.

A Red Bull kihajította a botrányhős Ticktumot

A korábban botrányos vezetéséről elhíresült Dan Ticktum úgy tűnik, minden lehetőségét eljátszotta a Formula-1-be kerüléshez, a Red Bull ugyanis ismét menesztette juniorprogramjából.

F2: Sette Camara nyert, Schumacher 4.

Izgalmasan alakuló, nagy balesettel tarkított futamot hozott az F2 osztrák sprintversenye vasárnap. Az utolsó hat körben nagy harc folyt az első helyért, miután elhagyta a pályát a biztonsági autó.

Japán siker az F2 főfutamán

Az F2 spielbergi főfutamán a kérdés leginkább az volt, kinek mennyire kopik a gumija, ami autóján van: ebből a túlélőversenyből Nobuharu Matsushita jött ki győztesen, megelőzve Luca Ghiottót és...

Reálisan látja a helyzetét Mick Schumacher

A hétszeres F1-es világbajnok fia azt mondja, hogy nem fogja erőltetni a csúcskategóriába lépést, csak akkor, amikor már úgy érzi, hogy készen áll a nagy feladatra.

Hubert ismét nyert, Schumacher kiesett

Anthoine Hubert zsinórban második sprintversenyét nyerte a Formula-2-ben, így a Renault üdvöskéje hazai pályán, a Paul Ricardon ünnepelhetett újabb győzelmet. Correáé a 2, Zhoué a 3. hely.

Saját csapattársa tarolta le Mick Schumachert

Már az első körben piros zászlóval szakították meg a Formula-2 francia főversenyét: a káosz a két Prema ütközésével kezdődött. Nyck de Vries harmadik győzelmét szerezte a szezon során, már ő vezeti a pontversenyt.

Most már pontok kellenek Mick Schumachertől

A fiatal pilóta egyelőre nem szerepel túl jól az F2-ben, csapatfőnöke szerint pedig most már pontokra kell váltani a teljesítményét - bár nagyon azért nem aggódik emiatt.

Chadwick szoros csatában nyert Visser előtt

Miután látványos rajtbalesetben kiesett az egyik esélyes, Jamie Chadwick és Beitske Visser tulajdonképpen kétesélyessé szűkítették a W Series bajnoki csatáját. Misanóban a brit hölgy második győzelmét szerezte. Keszthelyi Vivien 10. lett.

59 ezred döntött az F2 sprintfutamán!

Azzal, hogy Nyck de Vries sorozatban már 2. futamgyőzelmét aratta a Formula-2-es bajnokságban, alaposan megközelítette a tabella éllovasát, Nicholas Latifit. De még hátra volt a sprinfutam Monacóban.

F2: De Vries a futam, Schumacher a káosz ura

Mick Schumacher volt az F2-es főverseny egyik főszereplője: előbb ígéretes versennyel tűnt ki, aztán negatív hőssé vált, aki kiforgatta Calderont, forgalmi dugót és piros zászlót váltott ki.