2024. május 8. szerda
F2/F3

Latifi 2., a DAMS bajnok lett az F2-ben

Brazil és olasz győzelemmel zárult a Formula-2 2019-es szezonja: a bajnok Nyck de Vriesnek már belefért a gyenge hétvége, a további helyekért és a csapatbajnoki trófeáért azonban még folyt a harc.

EKsehLfWkAAeA7I

Két hónap szünet után tért vissza még egy szezonzáró fordulóra Abu Dhabiba a Formula-2.

Az első futamot a McLaren-nevelt Sergio Sette Camara a pole-ból indulva nyerte, dolga azonban nem volt ilyen egyszerű: már ketten elmentek mellette a rajtnál, és a szuperlágy gumikon startolva korán a bokszba kellett hajtania kerékcserére. A gumik közötti teljesítménykülönbség határozta meg a verseny képét, egy ponton a friss szuperlágyak körönként hét másodperccel is gyorsabbak voltak a lágyaknál, de Sette Camara tudta őket a legjobban életben tartani a végén, így elsőként ért célba. Ezzel bebiztosította a csapatbajnoki trófeát az általa és Nicholas Latifi által képviselt DAMS-nak is az UNI-Virtuosi előtt. A pilóták az idén nyáron elhunyt csapatalapítónak, Jean-Paul Driot-nak ajánlották a sikert. A dobogón japán és kínai versenyző is ünnepelhetett Nobuharu Matsushita és Gunyu Zhou személyében.

A második futamot Giuliano Alesi kezdhette meg az élről, előnye azonban csak a 7. körig tartott, amikor Luca Ghiotto elment mellette, s végül fölényes győzelmet aratott. Ezzel kiéleződött a harc a bajnokság második helyéért Ghiotto, Latifi és Sette Camara között, akik végül ebben a sorrendben mind a dobogón zártak, így Latifi meg tudott őrizni hét pontot az előnyéből, Ghiotto pedig visszaelőzte a szombati futamgyőztest az összetett harmadik helyéért.

A bajnoki címet már Szocsiban megszerző, és immár a Mercedes pilótájaként a Formula-E-ben versenyző Nyck de Vries utolsó F2-es hétvégéje lett számára a szezonban az egyetlen olyan, amit pont nélkül zárt: a 6. rajthelyről a gumikkal szenvedve a 13. pozícióig csúszott vissza az első futamon, majd a másodikat onnan kezdve nem tudott előrelépni.

Mick Schumacher a két pontot szerzett a hétvége során, első F2-es szezonját pedig a tabella 12. helyén zárta, melynek csúcspontját a hungaroringi sprintfutamon szerzett győzelem jelentette.