Gobodics Tamás
2019. június 17. hétfő

Formula2

F2: Latifi-diadal és safety car-uralom Bakuban

A biztonsági autó kis híján több időt töltött a pályán a Formula-2 sprintfutamán, ahol a mezőny végül a kiírt körszámot sem tudta lefutni az időkeret lejárta miatt.

Latifi győzelmet, Schumacher pole-t szerzett a főversenyen

Bahreinben megkezdődött a Formula-2 2019-es szezonja is, a főfutamon pedig a gumikezelés döntötte el a győzelmet a Williams tesztpilótája számára, míg Mick Schumacher máris rivaldafénybe állította magát vasárnapra.

Mick Schumacher: Az én döntésem volt a versenyzés

A 19 esztendős pilóta Abu Dhabiban tesztelte először az F1 alatti legmagasabb géposztály, az F2 versenyautóját: a gyakorlás közben sok érdekességről is beszélt a sajtónak, az AFM pedig ott volt és lejegyezte a fiatal reménység gondolatait.

Russell győzelemmel húzta be az F2 bajnoki címét

Drámai rajt után, ahol egyetlen állva maradt ellenfele rögtön el is veszítette minden esélyét, a jövőre már az F1-ben debütáló George Russell stílusosan, az első helyen befutva vált a sorozat új bajnokává.

A 14. helyről taktikázta ki a mezőnyt az új japán győztes az F2-ben

Egy váratlanul jó húzással megszerezte első Formula-2-es diadalát Tadasuke Makino Monzában, miközben George Russell tovább növelte pontelőnyét Lando Norrisszal szemben a hétvége során.

F2: Latifi rajt-cél győzelmet aratott

Idei első F2-es diadalát aratta Nicola Latifi Spában, miközben Lando Norris látványos felzárkózást produkált. A bajnokságot vezető George Russell hetedik lett, így pontelőnye már csak öt egység.

Norris jövőre még nem számol F1-es lehetőséggel

Lando Norris egyre több és egyre komolyabb feladatokat kap, de a hungaroringi teszt, ahol mindkét nap ő ült a McLarenben, tudott neki újat mutatni. Például hogy hogy kell F1-es autót esőben vezetni. Az angol beszélt a jövőjéről is.

F2: Fuoco nyert, a többiek hullottak a sprintversenyen

A mezőny fele nem látta meg a kockás zászlót a Formula-2 második monacói futamán, amely még annál is több esés-kelést szolgáltatott, mint a pénteki főverseny. A Ferrari neveltje viszont a rajttól a célig vezetett.

F2: Brit-koreai nyert a brit-thaiföldi előtt

Az új Formula-2-es autók nehéz elindításának problémáját jól tükrözi, hogy Jack Aitken a szezon eddigi hat futamából háromszor is a rajtrácson ragadt. Most nem tette, ehelyett domináns győzelmet aratott.

Russell a 12. helyről szerezte első győzelmét

Miután a szombati versenyen Nyck de Vries kiterelte őt az első helyről és csak a pontszerző helyeken kívül ért célba, küzdelmes sprintfutam várt George Russellre a Formula-2 bakui hétvégéjén. A Mercedes neveltje viszont remek teljesítménnyel vágott vissza.

Albon nyert, miután Russellt kitették az élről az F2 őrült bakui versenyén

Ha annyit mondunk, hogy Alexander Albon a pole-ból rajtolva megnyerte a Formula-2 bakui főversenyét, azzal csak a valóságnak egy töredékét meséltük el. George Russell volt a fő esélyes, míg meg nem jött Nyck de Vries...

De Vries húzott egy Leclerc-t, de nem jött be

Az első helyet tette kockára a Formula-2 vasárnapi sprintversenyén Nyck de Vries, aminek eredményeként Artyom Markelovot intették le győztesként egy szoros befutó végén.