Nemzetközi hírek

Megdőlt a világrekord, jön az elektromos rali

Az elektromos hajtás előnyeire próbálta felhívni a figyelmet a Formula-E hétvégéjén megtartott rekordkísérlet, a szervező pedig már újabb nagyszabású rendezvényre készül a fenntarthatóság jegyében.

Montoya: Ez nehezebb volt, mint 2000-ben

Juan Pablo Montoya 15 év után diadalmaskodott ismét az amerikai autóversenyzés legnagyobb eseményének számító Indy 500-on. Pedig hosszú ideig nem nézett jól ki a helyzet számára.

Szabó Krisztián tripla győzelme Amerikában

Szabó Krisztián az autósport egy újabb válfajában és egy újabb kontinensen tette le a névjegyét. Három győzelemmel és két második hellyel mutatkozott be az első amerikai kamionos versenysorozatban.

WRC: Nem érkezett mentő a sérült pilótához

Botrány a Portugál Ralin: a WRC gyári küzdelmeiben részt vevő FWRT felháborítónak tartja, hogy a szervezők többszöri kérésükre sem küldtek mentőt fejsérülést szenvedő versenyzőjükhöz.

Nagyszerű magyar siker a Shell Eco-Maratonon

Bronzéremmel térnek vissza a magyar diákok a 30. Shell Eco-Marathon Europe versenyről - a győri Széchenyi István Egyetem csapata állhatott dobogóra az üzemanyag-hatékonysági megmérettetésen.

Montoya nyerte az Indy 500-at

A kolumbiai versenyző élményszámba menő győzelmet szerzett a 99. Indy 500-on - a Penske pilótája 15 év után nyerte meg ismét a világ egyik leghíresebb versenyét.

Latvala visszatartotta Ogiert Portugáliában

Jari-Matti Latvala meg tudta tartani előnyét a szombaton rá nagy léptekben felzárkózó Sebastien Ogier előtt, miközben a Volkswagen hármas győzelmet ünnepelhetett a WRC portugáliai futamán.

Kiss újabb 1. és 3. helye a Kamion-Eb-n

Kiss Norbert vasárnap ellentétes leosztásban ismételte meg szombati teljesítményét a Kamion Európa-bajnokság misanói fordulóján: a magyar pilóta ezúttal az első futamot nyerte meg.

Morbidelli a TCR első duplázója

Parádés versenyt hozott a TCR első monzai futama: Morbidelli az elrontott rajt után mégis meg tudta nyerni a versenyt, az összetettet vezető Comini viszont egy hiba után kiállni kényszerült.

Maláj győzelem a nagy baleset után

Jazeman Jaafar nyerte a WRS 3.5 monacói futamát vasárnap, amit egy baleset miatt piros zászlóval is leállítottak, Bruno Bonifaciót pedig hordágyon vitték kórházba nyaksérülése után.

Magyar lány a vizes doningtoni pályán

Az idei év egyetlen angol fordulója következik a Superbike Világbajnokságban, valamint a kísérőversenyek sorozatában. A H-Moto Team versenyzője, Kis Viktória máris elindult Nagy-Britanniába.

Kiss egy 3. egy 1. hellyel nyitott

Újabb remek napot tudhat maga mögött a Kamion-Eb címvédője, Kiss Norbert, bár az első misanói futamon a pole-ból indulva „csak” a 3. helyet tudta megszerezni két legnagyobb riválisa mögött.