Strommer Benjamin
2016. május 24. kedd

Nemzetközi hírek

Somfai a negyedik helyen nyitott Merzougában

A negyedik leggyorsabb quadosként zárta a Merzouga Rally első szakaszát Somfai Mátyás. A Dakar Series első afrikai versenyén a magyar versenyző az abszolút 33. helyén végzett.

Habsburg Ferdinánd kétszer is dobogón Spában

Kettős dobogós helyezéssel folytatta remek szereplését Habsburg Ferdinánd az Euroformula Open második fordulójának otthont adó Spa-Francorchamps-ban.

Kilenc éve nem történt ilyen Rossival

Valentino Rossi, a Yamaha versenyzője kénytelen volt motorhiba miatt kiállni hazai futamán, Olaszországban. Az olasz pilóta érthetően csalódottan nyilatkozott a mugellói versenyhétvége után.

Még egy F1-es vágyik az Indy 500-ra

Montoya, Sato vagy Rossi: az idei 500-as rajtrácsán ilyen F1-es múltú versenyzőket találhatunk, és könnyen lehet, hogy pár év múlva egy másik ismerős arc köszön vissza.

Turánék az első tízben zártak Portugáliában

Turán Frici és Zsiros Gabi ma is magabiztosan hajtotta a Ford Fiesta R5-öt a jubileumi Portugál Ralin. Az összeszokott páros kiegyensúlyozott menetelésének meglett a gyümölcse is...

Indy: Szenzációs pole a tavalyi horror után

Egy évvel ezelőtt a kvalifikáción sem tudott részt venni óriási balesete miatt James Hinchcliffe, amely kis híján életébe került. A 100. indianapolisi versenyt ő kezdheti az első helyről.

Pilótát cserélt a Schmidt Racing

Vélhetően sokakat meglepő lépésre szánta el magát a Schmidt Racing, a csapat ugyanis Nicolas Terol mellé leigazolta a brit motorversenyzés egyik legtehetségesebb fiatalját, Kyle Ryde-t.

DTM: Ex-F1-es nyerte az akciódús viadalt

Mozgalmas versenyt hozott a Német Túraautó-bajnokság második spielbergi futama: láthattunk győzelmet érő kiváló rajtot, remek taktikai húzást, gyönyörű előzéseket és természetesen néhány ütközést is.

Lorenzo a célegyenesben nyert, Rossi kiesett

Lorenzo és Marquez hatalmas csatát vívott egymással az utolsó körben, oda-vissza előzgették egymást, végül a célegyeneseben gyorsított vissza Lorenzo Marquez elé és nyert. Iannone lett a harmadik.

Meeke és a Citroen győzött Portugáliában

A brit pilóta karrierje második győzelmét aratta a hivatalosan nem is gyári csapatként induló Citroennel, Ogier-t a végén még Mikkelsen is megelőzte - Turánék a legjobb húszban zártak.

Lorenzo kiakadt Rossi és Vinales „taktikáján”

Az Olasz Nagydíjon az első két rajthelyet megszerző Valentino Rossi és Maverick Vinales a negyedik szabadedzés óta folyamatosan együtt motorozott a pályán, és ez más versenyzőknek is szemet szúrt.

Indy500: Tavaly horrorbukás, idén pole?

James Hinchcliffe áll az élen a 100. indianapolisi 500 mérföldes verseny kétnapos időmérő edzésének első felvonása után. A bajnoki éllovas épp csak bejutott a legjobb kilenc pilóta közé.