2014. október 25. szombat

Nemzetközi hírek

ERC: Lappi nyert, a magyarok a célban

A finn Esapekka Lappi győzelmével zárult a 2014-es Rali Európa-bajnokság (ERC) utolsó előtti fordulója, miután az S2000 Skoda Fabiát terelgető pilóta zsinórban második győzelmét aratta Svájcban.

Ogier előnye változatlan, Kubica kiesett

A Spanyol Rali szombati napján Sebastien Ogier megőrizte közel félperces előnyét, hiába nyert számos szakaszt az őt üldöző Latvala. Mikko Hirvonen dobogós helyre zárkózott fel.

Michelisz: Megtettük a tőlünk telhetőt

Michelisz Norbert megcselekedte, amit megkövetelt a haza, hiszen márkatársai közül a legjobb pozícióban végezve a 6. helyet szerezte meg a WTCC suzukai időmérőjén.

Játék: Utazz a B3 Racinggel Barcelonába!

A B3 Racing fantasztikus nyereményjátékot indított Facebook oldalán, amelynek végén egy szerencsés nyertes elutazhat a csapattal a Seat Leon Eurocup szezonzáró futamára.

Lopez nyerte a suzukai időmérőt, Norbi 6.

A Kínában bajnokká avatott Citroen kisajátította az első három pozíciót a suzukai első versenyre, Michelisznek nem sikerült a top5-be jutás, de hatodik helyével a legjobb hondás.

Marquez pályacsúcsot futva a pole-ban

Izgalmas időmérőt láthattunk Sepangban, a Maláj Nagydíjon. A pole pozíciót a friss világbajnok, Marc Marquez szerezte meg, aki ezzel együtt magáénak tudhatja az új pályacsúcsot is.

Újabb Piquet-fiú tart a Forma-1 irányába

A háromszoros világbajnok 16 éves fia, Pedro Piquet jövőre már európai színtéren versenyezne, célja a Formula-3-as bajnokság. A széria egyik topcsapatával már tesztelt is.

Marquez megtörte Pedrosa uralmát

Bár Marc Marquez elesett a negyedik szabadedzés elején Sepangban, mégis ő nyerte a gyakorlást, miután sokadik gyorskörével megelőzte a hétvége eddigi részét domináló csapattársát, Dani Pedrosát.

A fél edzés Micheliszé volt, Muller az élen

Jól indult a nap magyar szempontból, hiszen aki nem maradt fent virrasztani, az jó hírekre ébredhetett szombaton. A WTCC mezőnye már két szabadedzésen is túl van Suzukában.

Pol Espargaro lábát törte, motorja kigyulladt

Kaotikusan alakult a királykategória harmadik edzése Malajziában: néhány perccel a leintés előtt Pol Espargaro esett nagyot az 1-es kanyarban, amely után a motorja is kigyulladt.

Vizin nem elégedett, de élvezi a Valais Ralit

Az abszolút 40. helyen áll Vizin László és Zsiros Gábor Peugeot 207 S2000-essel a Valais Rali második napja után. A párosnak majdnem sikerült megtartania tegnapi pozícióját.

ERC: Lappi az élen, Bessenyey 37., Vizin 40.

Izgalmakban és fordulatokban is bővelkedett a Rali Európa-bajnokság idei utolsó előtti, svájci Alpokban rendezett fordulójának, a Rally du Valais pénteki napja. Mindkét magyar egység versenyben van.