DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. október 5. szombat

Megtalálták a vírustagadók a maszkviselés mellett kampányoló Michelisz Norbit is

A WTCR 2019-es bajnoka csak egészségük védelmére akarta felhívni 139 ezer követője figyelmét, mikor csatlakozott a kihíváshoz, amely a (számos helyen amúgy is kötelező) maszkviselésre buzdít mindenkit: „Viselj maszkot a másikért, a szeretteidért és önmagadért, mert ezzel csökkenthetjük együtt a fertőzésveszélyt! Örülök, hogy sokan tesznek hasonló felhívást” – írta Michelisz Norbert rajongói Facebook-oldalára.

A támogató üzenetek mellett azonban meglepetésre sok negatív hozzászólás is érkezett. „Jobb, ha a kormány mögött van.” „Te is eladtad magad?” „Nem ér semmit se a maszk!” „A maszkot hordja az, aki kitalálta!” „Rohadt nagy divat hóbortot csináltak egy vírusból” – hogy csak néhányat idézzünk a vírustagadó kommentáradatból, amely a linkelt posztban megtalálható. Hasonló kritikát kapott az M4 Sport kommentátorcsapata is, akiket Norbi hívott ki, hogy csatlakozzanak a #viseljmaszkot kampányhoz.

Ralf Schumacher elküldené a Red Bulltól Perezt

Egy futamgyőzelem után egy versenyzőt inkább dicsérni szokás, a mostanában csípős kommentárjairól ismert Ralf Schumacher azonban azt latolgatta épp a bakui siker után, hogy a Red Bullnak menesztenie kellene Sergio Perezt – a Max Verstappennel való kapcsolata miatt.

„Sok pletyka kering a paddockban Perez jövője kapcsán. Ha problémás a kapcsolat Verstappen és Perez közt, akkor logikus lenne külön utakra lépni a mexikóival. Ha jobban megnézzük, akkor látjuk, hogy a két csapattárs nem jön ki jól egymással, ha pedig egy csapatnak két versenyzője van, akik nem jutnak közös nevezőre, annak a végén ők isszák meg levét” – írta a német Sky Sportson vezetett rovatában Schumacher, Yuki Tsunodát és Daniel Ricciardót nevezve meg alternatívaként.

Az idei második győzelemmel Perez hat pontra faragta világbajnoki hátrányát, de ennek nem tulajdonít nagy lehetőséget a hatszoros nagydíjnyertes: „Erős volt Azerbajdzsánban, itt-ott gyorsabb, mint Max, de ha a vb-harcot nézzük, akkor nem hiszem, hogy rendelkezik Verstappen kiegyensúlyozottságával. Nyomás alatt néha hibázik is, ellentétben Verstappennel. Ezért gondolom, hogy ő lesz a jobb az év egészét tekintve.”

 

Fotó: Red Bull Content Pool

„Mindig én csatoltam be” – egykori szerelőjének emlékei Sennáról

A legendás Ayrton Senna ugyanazzal szerelőcsapattal dolgozott a McLarennél töltött hat szezonja során – változatlan stábbal szerezte összes győzelmét a csapatnál és három világbajnoki címét. A felállás tagja volt a második számú szerelő, Gary Wheeler (a fotón jobbról a második), aki Senna halálának évfordulóján idézte fel emlékeit.

„Mindig az én feladatom volt becsatolni őt. Sok emlékem emelkedik ki, főleg az utolsó évéből. Köztük a 93-as doningtoni futam, vagy az Ausztrál Nagydíj, amikor utoljára csatoltam be őt McLarenbe. Megnyerte a versenyt, ennél illőbb befejezése pedig nem is lehetett volna velünk. Emlékszem, Tina Turner tartott koncertet a futam után, Ayrton felment a színpadra, ő pedig neki énekelte a Simply the Bestet. Egyszerűen ő volt a legjobb” – elevenítette fel a múltat a McLaren oldalának Wheeler, aki ma is a csapat kötelékébe tartozik, a történelmi részleg szerelőjeként. A szakember 1984-ben csatlakozott a csapathoz, Sennát azonban pár évvel korábban megismerte, a Fittipaldi csapatnál. A brazil külön kérése volt, mikor a McLarenhez igazolt, hogy Wheeler is szerelőstábjának tagja legyen.

Az egykori szerelő emlékszik az utolsó beszélgetésre is Sennával: „Aidában, Japánban történt, az Imola előtti utolsó versenyen. Az edzés után sétáltam a paddockból a bokszba, és Ayrton is arra járt. Azt mondta: ’nem valami jó az autótok, ugye?’ Én pedig azt válaszoltam: ’nem, de jobban megy, mint a tiétek!’ Elmesélte, hogy küzd az autóval, én pedig azt mondtam, ha valaki be tudja törni, az ő. Nevettünk rajta – ez volt az utolsó beszélgetésünk.”

Idén másodszor sérült meg egy vétlen balesetben Oliveira

Négy nagydíj alapján úgy néz ki, Miguel Oliveira a MotoGP-mezőny legpechesebb tagja. A csapatot váltó portugál az RNF Aprilián rendre megvillantja, hogy képes lenne kiugró eredményekre, de szezonját eddig vétlen bukások árnyékolják be. A szezonnyitón Portimaóban Marc Marquez nagy vihart kavart manővere fosztotta meg a potenciális hazai dobogótól, ráadásul megsérültek jobb lábának ínjai is. Az ötszörös nagydíjgyőztes kihagyta Argentínát, az USA-ban tért vissza, ahol eddigi egyetlen tiszta versenyén ötödik lett.

A Spanyol Nagydíjon a sprint ötödik helye újabb villanás volt tőle, a vasárnapi nagydíj első körében azonban újabb bukásba keveredett vétlenül, Fabio Quartararo sodorta el a balesetben, amelyben Marco Bezzecchi is érintett volt.

Okozott pár ijesztő másodpercet, hogy Oliveira nem tudta saját lábán elhagyni a helyszínt, hordágyon vitték el. Az orvosi központban vállficamot állapítottak meg és helyére tették az elmozdult bal felkarcsontot, de ekkor még úgy tűnt, törés nem történt. A Jerez de la Frontera-i kórházban végzett későbbi képalkotó vizsgálat rosszabb hírekkel szolgált: a csapat tájékoztatása szerint a sérülés súlyosabb, mint gondolták, és a bal felkarcsontban egy kisebb törés is keletkezett. Egyelőre nincs hír arról, a sérülés mekkora felépülési időt igényel, és veszélyben van-e Oliveira szereplése Le Mans-ban két hét múlva.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Kizárástól való félelem miatt rajtolt a bokszutcából Ocon

Nagy reményekkel érkezett, egyetlen pont nélkül távozott az Alpine az Azerbajdzsáni Nagydíjról. A sikertelenséghez hozzájárult, hogy Esteban Oconnak a sprintet és a nagydíjat is bokszutcából kellett kezdenie, miután a csapat a parc fermé hatálya alatt változtatott a beállításokon.

A sokba kerülő döntés oka az A523 Bakuba hozott padlólemeze volt. Az intenzíven fejlesztő csapat – Miamiba és Imolába is szánnak újdonságokat, melyek segítségével az Aston Martin, a Mercedes és a Ferrari befogásáról dédelgetnek terveket – módosított alkatrésze valójában jól működött, és végső soron éppen emiatt kellett kikérni az autót a parc ferméből. A padlónak köszönhetően megnövekedett leszorítóerő miatt az eredeti beállításokkal az autó hasa túl közel került a felszínhez, a csapat pedig attól tartott, Ocon kopólemeze a megengedett határértéknél jobban el fog fogyni.

„Nagyon aggódtunk Esteban kopólemeze miatt. Már az időmérő után csúnyán nézett ki. Nagyon nehéz döntés volt, de féltünk, hogy az autó szabálytalan lesz a futam végére vagy már korábban” – idézi a RaceFans.net Alan Permane-t, az Alpine sportigazgatóját. A szakember hozzátette: „A padló a vártnak megfelelően teljesített, sőt egy kicsit még túl is teljesített, ami pozitívum a hétvégében.”

Így mentegeti csapatfőnöke a háromszor ütköző De Vriest

Nyck de Vries az a versenyző, akitől újoncként valószínűleg mindenki sokat várt 2023-ban, de eddig harmatosan teljesít. Az azerbajdzsáni hétvége azonban még a többi közül is kilóg lefelé: a pénteki Q1-ben autót tört, a sprinten csapattársával, Yuki Tsunodával ütközött (ami végső soron a japán kieséséhez vezetett), a vasárnapi futam pedig kieséssel ért véget számára, miután eltörte az AlphaTauri felfüggesztését az 5-ös kanyar falán. A felelősséget magára vállaló De Vries a mezőny egyik leggyengébb produkcióját nyújtotta Bakuban, ennek ellenére Franz Tost védelmébe vette.

„Először járt itt a Formula-1-ben. Érintett pár falat a szabadedzésen és a két időmérőn, de ez a tanulási folyamat része, Miamiban remélhetőleg jobban alakulnak a dolgok” – ütött meg engedékeny hangnemet az Autosportnak nyilatkozó Tost. „Az újoncok egyértelműen hátrányban voltak, egyetlen szabadedzés állt a rendelkezésükre, aztán rögtön következett az időmérő. Ez sok nyomást generál.”

„Ez kicsit felmenti őt, habár a futamon történtért nem, hiszen addigra már sok kört megtett. De nehéz egy újoncnak megtalálni a tapadási szintet, mivel az szakaszról szakaszra változik, és a szélirány is befolyásoló tényező. Nem olyan könnyű mindezzel megküzdeni, ezért vannak itt a tapasztalt pilóták előnyben” – mentette fel a csapatfőnöki posztot szezon végén Laurent Mekiesnek átadó Tost versenyzőjét.

Fotó: Red Bull Content Pool

Ayrton Senna: Az utolsó napok

Azok számára, akik Ayrton Senna halálos balesetének 29. évfordulóján szeretnének egy kis időt a brazil legenda karrierjével és utolsó napjaival tölteni, ajánljuk az alábbi, eredetileg a Spektrumon vetített dokumentumfilmet, benne számos megszólalóval és archív felvétellel: 

Newey aláírta új szerződését?

Az elmúlt hetek nyilatkozatai alapján eddig is készpénznek lehetett venni, hogy Adrian Newey nem fogja elhagyni a Red Bullt jelenlegi szerződésének év végi lejártakor, most viszont egy újabb lépéssel közelebb kerültünk ennek kijelentéséhez, hiszen brit sajtóértesülések szerint megtörtént a megállapodás a csapat és a sztártervező között. A Red Bull formálisan nem erősítette meg ezt, ám az Autosportnak nyilatkozó Christian Horner szavaiból mégis biztosnak tűnik az értesülés:

„Adrian szinte a kezdetek óta csapatunk kulcsfontosságú tagja. Rengeteg területen sok mindent le tud fedni, és nagyszerű, hogy számíthatunk a tapasztalatára és a tudására, ahogy az is, ahogy együtt dolgozik a fiatalokkal. Most is olyan motivált, mint mindig, és persze az is nagyon érdekli, mi történik az erőforrások területén és a Red Bull Advanced Technologynál, úgyhogy a Milton Keynes-i bázisunk mindhárom részlegére rálátása van.”

horner-newey-marko

Loeb balesete után Al-Attiyah vezeti a világbajnokságot

A Toyota Gazoo Racing a hétvégén nem csak a spái WEC-futamon aratott győzelemnek örvendhetett, hiszen a címvédő Nasser Al-Attiyah nyerte az ötfordulós tereprali-világbajnokság harmadik versenyét, a mexikói Sonora Ralit. A katari klasszis ezzel az összetettben is átvette a vezetést, hiszen az éllovasként Mexikóba érkező Sebastien Loeb balesetet szenvedett, s navigátora sérülése miatt fel kellett adnia a küzdelmet. A franciát így a másodikként záró Yazeed Al-Rajhi is megelőzte az összetettben, míg a dobogó alsó fokán az eddigi legjobb eredményét elérő argentin Sebastian Halpern végzett.

A motorosok között Daniel Sanders aratta első világbajnoki futamgyőzelmét, a T3-asok (azaz a könnyű prototípusok) versenyét Mitch Guthrie nyerte Mattias Ekström előtt, a T4-esek mezőnyét pedig a litván Rokas Baciuska az összes szakaszt megnyerve utasította maga mögé – ezzel a hátralévő két fordulón már elég hét pontot szereznie a bajnoki cím bebiztosításához.

alattiyah-sonora_1

Váratlan nehézség: Alig evett Piastri Bakuban

Bár pontot szombaton és vasárnap sem szerzett, így sem lehet teljesen elégedetlen a hétvégi teljesítményével Oscar Piastri, hiszen a Q3-ba jutás mellett a sprinten a 10., a nagydíjon pedig a 11. helyen végzett, ráadásul komoly nehézségekkel küzdve, hiszen mint elárulta, egészségi problémái miatt alig tudott enni az elmúlt napokban:

„Valószínűleg ma éreztem a legjobban magam egész hétvégén, ami bizony nem sok…” – nyilatkozta a leintés után a McLaren újonca. „Roppant nehéz volt fizikai szempontból, különösen a tegnap volt nagyon kemény. Azt hiszem, összesen négy pirítóst ettem egész hétvégén, szóval muszáj lesz valami ételt bevinnem még Miami előtt” – folytatta a McLaren szombati médiaeseményét problémái miatt ki is hagyó ausztrál, majd hozzáterre:

„Kemény volt, örülök, hogy vége, de így is sokat tanultam ma a gumikezelésről és egyebekről.”

piastri-mclaren-2

„Neki még 10-15 éve van” – ezért segíti Alonso Strollt

Remek a kapcsolat az Aston Martin két pilótája között, amit az Azerbajdzsáni Nagydíj egyik momentuma is példázott: a végül dobogóról egyetlen másodperccel elmaradó Fernando Alonso a csapatrádión keresztül ajánlotta jól működő fékegyensúly-beállítását Lance Strollnak – egy ilyen üzenet teljesen szokatlan az F1-ben, ahol a versenyzők első számú ellenfele mindig a csapattárs. A nagydíj után arról kérdezték Alonsót, nagy testvérként tekint-e magára Stroll mellett.

„Bizonyos tekintetben igen. Tudom, hogy olyan sok évig már nem leszek itt. Persze pár évre még tervezek, de nem maradok örökké. Neki viszont még 10-15 éve van, ő fogja vezetni a csapatot a jövőben. A közös időben segíteni szeretném őt, amennyire tudom” – magyarázta a Viaplay riporterének csapattárshoz való viszonyulását Alonso.

Fotó: Aston Martin

Videó: Ocon dermesztő bokszkiállása, ahol a fotósok ugráltak félre előle

Hajmeresztő pillanat az Azerbajdzsáni Nagydíj végén: Esteban Ocon bokszkiállására nem számítottak a fotósok, akik a sáv közepén bóklásztak az érkező autó előtt...

Információink szerint az FIA vizsgálatot indított az ügyben.

 

Csúnyán falnak csapódott az Eau Rouge-ban a WEC versenyzője

Valamivel több mint másfél órával a spái hatórás verseny kezdete után vesztette el uralmát Renger van der Zande a #3-as számú Cadillac felett, miközben a két Ferrarival csatázott. A holland versenyző a tecpro falnak csapódott, a Cadillac nagyon csúnyán összetört, de szerencsére kiszállt a roncsból a versenyző, amit hatalmas tapsvihar fogadott a lelátóról. A versenyről írt összefoglalónkat ide kattintva olvashatjátok.

Spanyol és arab sikerekkel rajtolt el az F1 női utánpótlás-szériája

Szombaton a Red Bull Ringen került sor a Formula-1 által életre hívott új női formulaautós széria, az F1 Academy első versenyeire – amelyekről azonban élő közvetítés nem volt látható. A két pole-t eredetileg Abbi Pulling gyűjtötte be esős körülmények között az osztrák helyszínen, ám egy nem szándékos technikai kihágás miatt kizárták a Rodin Carlin autóit a kvalifikációról. Így a rajtelsőséget Marta Garcia örökölte meg az első és a harmadik futamra, a korábban a W Seriesben is versenyt nyerő spanyol pedig ezt mindkétszer ki is használta: ő lett az F1 Academy első győztese, a harmadik viadalon aratott diadala révén pedig összetettben is a Prema 22 éves hölgypilótája vezet.

A fordított rajtrácsos második versenyen pedig az Egyesült Arab Emirátusokból származó Amna Al Qubaisi diadalmaskodott, ennek és az utolsó futamon szerzett harmadik helyének köszönhetően ő áll a pontverseny második helyén. A korábban említett Pulling az időmérős diszkvalifikáció után két negyedik és egy nyolcadik helyet gyűjtött, ezzel a tabellán a negyedik a zárófutamon Garciát is nyomás alá helyező Hamda Al Qubaisi mögött. Dobogós helyezést még a cseh Bianca Bustamente, a svájci Lena Bühler (ők egy-egy második helyezéssel gazdagodtak), illetve a brit Jessica Edgar és a francia Lola Lovinfosse (egy-egy harmadik pozíció) gyűjtött.

garcia-f1-academy-spielberg-1

Jön a nagydíj Bakuban - vasárnapi program

Vasárnap

9:25 Formula-2, második futam (M4 Sport)
12:00 Moto3, futam (Match4)
12:30 TCR World Tour, második futam (TCR TV/TCR Series YouTube/online)
13:00 Formula-1, futam (M4 Sport)
13:15 Moto2, futam (Match4)
15:00 MotoGP, futam (Match4)
21:00 IndyCar, futam
21:00 NASCAR Cup Series, futam (Aréna4)

Egy szerelőfejnyi lyukat ütött Verstappen autóján a Russell-ütközés

A bakui sprint elején történt Max Verstappen–George Russell csörte nemcsak elképesztő szópárbajt hozott a két fiatal pilóta között, hanem a holland RB19-esének oldaldobozán is méretes lyukat ütött. Hogy mekkorát, azt egy Red Bull-szerelő prezentálta egy Instagram-sztoriba feltöltött fotóval, amellyel a Ragyogás című klasszikus horrort is megidézte:

verstappen-auto-lyuk-szerelo-insta

Hill: Verstappen egy rossz vesztes

Erősen kritizálta a címvédőt Damon Hill a Sky Sports közvetítésében. Az F1 1996-os világbajnok jelenleg szakértőként szerepel a sportcsatorna műsoraiban, a bakui sprinten történtek után pedig kendőzetlenól elmondta véleményét Max Verstappenről, aki előbb George Russell versenyzését kritizálta, miután összekoccantak, majd a sajtótájékoztatón a sprinthétvégék formátumát. Ezzel kapcsolatban Hill elmondta, szerinte a hollandból most csak a düh beszél.

„Csak oda kellene adnunk Max Verstappennek a bajnoki címet, aztán nem is kell mással foglalkoznunk? Sajnálom, de szerintem ez most csak duzzogás egy szerencsétlen vesztestől. Már bocsánat, de ez mindenki számára ugyanaz a verseny. Alapvetően már a holnapi napra kellene koncentrálnia, ezt pedig maga mögött hagyni” – vélekedett őszintén Hill, aki úgy látja, Verstappen ugyanúgy viselkedik, mint annak idején Michael Schumacher vagy Ayrton Senna.

„Ezt a fajta gondolkodást olyan emberektől láthattuk anno, mint Schumacher és Senna. Sosem fogadták el, hogy bármilyen szerepük van abban, ami történik. Gondoljunk vissza Monzára, amikor Hamiltonnal ütközött. Egyszerűen nem hátrált ki a kanyarból, benne volt, de egy kemény versenyző. Mindketten azok, George és Max is. Ez történik akkor, ha egy szikla és egy kemény fal összeakadnak” – mondta el az egykori F1-es pilóta.

Grosjean idén már másodszor a pole-ban az IndyCarban

A Barber Motorsports Park ad otthont az IndyCar hétvégi, idei negyedik állomásának. A szombati időmérő Romain Grosjean elsőségét hozta: az Andretti ex-F1-es franciája idén már a második pole-pozícióját gyűjtötte be, az amerikai sorozatban töltött karrierje során pedig összesen már a harmadikat. Grosjean ezzel továbbra is bizonyítja, hogy tempóból a legjobbak között van 2023-ban: az első két futamon egyaránt incidensbe keveredett, ennek köszönhető, hogy a Long Beach utcáin második pilóta csak a hetedik pozíciót foglalja el az összetettben.

Mögötte hétszázados hátránnyal a Ganassi 2021-es bajnoka, Alex Palou végzett, majd jött a McLarent erősítő Pato O’Ward, míg a hatba Scott McLaughlin, Scott Dixon és a meglepetésember Christian Lundgaard fért még be. A tabellát vezető Marcus Ericsson mindössze a 13. helyre kvalifikálta magát. Az IndyCar alabamai futama vasárnap 21:15-kor startol.

indycar-grosjean-barber-pole

Nyirádon vette kezdetét az Európa-bajnokság, magyarok az élcsoportban

A Ralikrossz Európa-bajnokság magyarországi szezonnyitójának szombati napjára csak egy kvalifikációs futam jutott az RX1 és RX3 kategóriában. Az Euro RX1 mezőnyét 19 autó alkotja, köztük hat magyar. A szabadedzésen az Eb-n debütáló Benyó Máté kezdett a legjobban: negyedik pozícióval tette le névjegyét a Peugeot-val. A tréningen az autót váltó, idén Ford Fiestával versenyző címvédő, Anton Marklund kezdett a legjobb idővel és ő volt a Q1 leggyorsabbja is tavalyi két fő ellenfele, Enzo Ide és Janis Baumanis előtt. A negyedik a 2021-es Európa-bajnok Andreas Bakkerud lett – a névsor jelzi, mennyire erős az RX mezőnye. A hatodik helytől következtek a magyarok: sorban egymás után Kárai Tamás, Benyó, Mózer Attila és Kiss László. A maradék két hazai pilóta, Koncseg Zoltán és Mózer Márk 12-13. hellyel kezdett az első tétre menő szakaszon.

A 13 fős RX3 kategóriában meggyőző harmadik pozícióval indított Körmöczi Balázs, aki szintén első Eb-hétvégéjén vesz új autójával, a korábban kontinensszériában futó Volkwagen Polóval. Damian Litwinowitz edzéselsősége után a kvalifikációs futamon Nils Volland volt a leggyorsabb Jan Cerny előtt – a lengyel egy kieséssel kezdett. Ezúttal is előkelő harmadik helyen végzett a legjobb magyar, most Szíjj Zsolt az Audival, míg Körmöczi negyedik lett, saját csoportjukat mindketten másodikként zárták. A nyirádi verseny után visszavonuló Répási Róbert, valamint Ficza Ferenc a sor végén, 10-11. helyen végeztek.

Két, főleg magyarok alkotta betétkategória egészíti ki a hétvégét hat-hat résztvevővel, számukra mind a négy kvalifikációs futam lement már. Az STC-ben a két géposztály egyetlen külföldije, a cseh Václev Tuma vezet Held Zoltán előtt, míg a CrossCar leggyorsabbja összesítésben Antal István Lóránt Benjámin előtt. Mindkét páros két-két részsikeren osztozott, a két kategóriában ki az esélyes a győzelemre.

Leclerc kis híján macskát gázolt Bakuban

Charles Leclerc nem tudta megtartani első helyét a szombati sprintfutamon, ám mint utóbb kiderült nem csak Sergio Perez Red Bulljával gyűlt meg a baja, hanem egy pályán poroszkáló macskával is. Az esetre a biztonsági autós fázis alatt került sor, a monacói rádiózását pedig a közvetítésben is hallhattuk, azonban elárulta, hogy a televíziós adás szerkesztői rosszul feliratozták mondandóját, hiszen nem a motor kihagyására panaszkodott (angolul cut), hanem az aszfaltcsíkon kóborló négylábúra (cat).

„Én macskát mondtam a rádión, az nem ugyanaz” – kezdte Leclerc a sprintet követő hivatalos sajtótájékoztatón. Ott volt egy macska a pálya közepén, a safety carnak pedig le kellett lassítania, de szerintem csak én láttam. Az 1-es kanyar kijáratán történt, a biztonsági autó pedig fékezett, de rendben volt” – osztotta meg a Ferrari pilótája a szerencsésen végződő kalandot.

Női motoros világbajnokság indul 2024-ben

A FIM és a Dorna a Spanyol Nagydíj szombati napján jelentette be, hogy jövőre elindítanak egy vadonatúj női motoros világbajnokságot. Az első, 2024-es idényről egyelőre csak annyit tudni, hogy hiába a MotoGP hétvégéjén történt a bejelentés, a Superbike-világbajnokságot fogja elkísérni a mezőny hat európai forduló során. Egymárkás szériáról lesz szó, azt azonban még nem tudni, mely gyártó lesz a motorbeszállító – ahogy az sem eldöntött még, hogy pontosan milyen típusú és hány köbcentis versenygépekkel fognak versenyezni a hölgyek, bár a WSBK igazgatója, Greg Lavilla arra utalt, hogy az Aprilia RS660-osához hasonló, középkategóriás kéthengeres motor lehet a befutó.

A női motoros vb indítása követi a formulaautós trendet, ahol a W Series már néhány éve elindult, majd miután tavaly anyagi nehézségek miatt idejekorán véget ért a szezon, idén elstartolt a Formula-1 saját női utánpótlás-szériája, az F1 Academy (amelynek épp ezen a hétvégén rendezik a nyitányát Spielbergben, csak épp élő közvetítés nincs a futamokról). Viszont fontos különbség lesz, hogy a FIM és a Dorna a kétkerekű szériát nem neveldének szánja, hanem „végállomásnak”, azaz azt szeretnék, ha ez lenne a női versenyzők elitkategóriája, nem pedig azt, hogy innen lépjenek tovább más világbajnoki sorozatokba.

ana-carrasco

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!