2024. április 24. szerda

Formula-2

A 28 éves újonc – De Vries útja az F1-be

Nyck de Vries története az egyik leginspirálóbb az egész mezőnyben: távoli álomnak tűnt az F1, sok év kemény munka, egy F2-es és egy Formula-E-bajnoki cím után viszont végre elérte célját.

Ez lesz a Red Bull-fiatalok sorsa jövőre

Kezd kialakulni a junior kategóriák mezőnye a következő szezonra, két Red Bull-akadémista jövője is eldőlt: Ayumu Iwasa marad a DAMS-nél az F2-ben, míg Liam Lawson a Super Formulába igazol.

Zseniális csata a győzelemért, Sargeant jöhet az F1-be

Hatalmas izgalmakat hozott a Formula-2 szezonzárója: Ayumu Iwasa kemény csatát követően behúzta az év utolsó főfutamát, Logan Sargeant pedig megszerezte az F1-es szerepléséhez szükséges pontokat.

Durva baleset után Lawson nyerte az F2-es sprintet

Liam Lawson győzelmével zárult az idei szezon utolsó Formula-2-es sprintfutama, miután már a verseny első körében jött a piros zászló két Red Bull-junior komoly balesete miatt.

Ne maradj le semmiről az F1-es szezonzárón!

A Formula-1 és a Formula-2 szezonja is zárul, de a Superbike is elérkezett az utolsó állomásához. Íme a hétvége menetrendje a tv-közvetítésekkel együtt.

Ne maradj le semmiről a szaúdi hétvégén!

Az F1 és az F2 versenyez ezen a hétvégén Dzsiddában, vasárnapra pedig az óraállítással is számolni kell - mutatjuk a menetrendet és a tv-közvetítéseket is.

Piastri nem haragszik Zhou-ra

Oscar Piastri állítja, „99%-ban megbékélt” a ténnyel, hogy a következő szezonban csupán tartalékpilótaként lesz jelen a Formula-1-ben, és nem haragszik Guanyu Zhou-ra, amiért elfoglalta az utolsó szabad ülést.

F2: Sima Svarcman-siker az első futamon

Az időmérő győztese és a bajnokság második helyezettje is kiesett már az első körben, a pole-ból induló Svarcmant senki sem tudta megszorítani, TIcktum remekelt, Zhou a dobogón zárt.

F2: Zhou nyerte az év első főfutamát

Sokáig úgy tűnt, hogy Oscar Piastri újabb nagy futamát hozza az F2 vasárnapi napja, de végül összeakadt Dan Ticktummal, a győzelmet pedig Guanyu Zhou szerezte meg.

Schumacher: Ez jól jöhet az újoncoknak

Mick Schumachernek rengeteg tanulnivalója lesz a száguldó cirkuszban, eddig ugyanis csak teszteken és néhány szabadedzésen szerepelt. De legalább egy szegmensben jól járnak az újoncok.

Ilott ütközött, Schumacher növelte előnyét

A pole-ból induló Robert Svarcman könnyedén nyerte az F2 sprintfutamát, mögötte viszont a két bajnokaspiránsnak kis híján ütközött: a német éllovas megúszta, brit üldözője viszont pont nélkül zárt.

Schumacher: Most csak a bajnoki cím számít

Közel van az F2-es bajnoki címhez a hétszeres F1-es világbajnok fia, utána pedig minden bizonnyal jön a csúcskategóriás szerződés is - egyelőre viszont okos akar lenni a szezonhajrában.