WTCR

WTCR: Taroltak a Hondák Estorilban

A Münnich Motorsport autóinak fölényét hozta a WTCR portugáliai kvalifikációja, melyen Esteban Guerrieri volt a leggyorsabb. Michelisz és Tassi révén két magyar is ott van a legjobb tízben.

A Túraautó-világkupa idei második fordulóját rendezik ezen a hétvégén, a helyszín pedig Portugália és a Circuito do Estoril versenypálya. A szabadedzések a Lynk&Co fölényét hozták, Santiago Urrutia és Thed Björk nyerték a két gyakorlást még az időmérő edzést megelőzően, a márkákat tekintve pedig a Honda tűnt a második legerősebbnek. A szezonnyitó hétvégével ellentétben itt már a megszokott módon, három szakaszra bontva zajlott a kvalifikáció, a Nordschleife esetében a pálya hossza és a sűrű program indokolta a változtatást.

Az első szakaszban a legjobb 12 pilóta ment tovább, itt némileg borult az erősorrend, amely a korábbi edzéseken kirajzolódott. A Zengő Motorsport autói például elég hátul végeztek, Mikel Azcona pedig hiába tűnt esélyesnek a továbbjutásra, épphogy kicsúszott. A spanyol pilóta a 13. helyen végzett, de csapattársai nála is jobban szenvedtek a Cupra versenyautóival, Robert Huff a 17. lett, Jordi Gené és Boldizs Bence pedig az utolsó két helyen zártak.

Bár az időmérő előtt Björk is gyorsnak tűnt, a 2018-ban világbajnoki címet szerző svéd pilóta épphogy bejutott a Q2-be. A Honda viszont megtartotta a korábbi tempóját, Esteban Guerrieri vezetésével az első négy helyet szerezték meg a Q1-ben. A második etapban az első ötbe kellett bekerülni, ahhoz, hogy a plusz pontokért és a rajtelsőségért harcban legyen valaki, ám nagy változás itt sem történt, igaz a Hondák között változott a sorrend.

Tiago Monteiro volt ekkor a leggyorsabb, mellette pedig Tassi Attila, Nestor Girolami, Guerrierri, valamint Jean-Karl Vernay jutott tovább. A francia volt a legjobb Hyundai-pilóta, igaz Michelisz Norbert nem sokkal maradt el tőle, mindössze 110 ezreddel maradt le a Q3-as szereplésről. A Lynk&Co autói sem tudtak javulni, közülük a leggyorsabb Urrutia lett, aki a 7. helyen végzett.

Az utolsó szakaszban már mindenki csak egy kört futhatott, ezt pedig Guerrieri rakta össze a legjobban. Az argentin pilóta a másodikként kezdhette meg a Q3-at és bár a harmadik szektorban belehibázott a körébe, így is megszerezte a pole-pozíciót. Monteiro alig több mint egy tizeddel maradt el tőle, mögöttük pedig Girolami, Vernay, Tassi lett a sorrend.

Guerrieri mellett még Gabriele Tarquini örülhet, az olasz versenyző a 10. helyen végzett, amivel a fordított rajtrácsos versenyen indulhat majd az élről.

Folytatás holnap az 1. futammal vasárnap 13:15-től.