DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. február 27. szombat

WTCR

Egy magyar már biztosan lesz idén is a WTCR-ben

Megvannak az első hivatalosan bejelentett versenyzők a Túraautó-világkupa 2021-es idényére: a Honda megtartja mind a négy eddigi pilótáját, így a tavaly dobogós helyezéseket szerző Tassi Attilát is.

Kettős Lynk & Co-sikerrel zárult a szezon

Santiago Urrutia nyerte a WTCR idei utolsó futamát a már bajnok Yann Ehrlacher előtt. Mikel Azcona ötödik a Zengő Cuprával, a magyarok közül Tassi hátraparancsolása után Michelisz lett a legjobb.

Május közepén a Hungaroringen indul a WTCR-szezon

Közzétették a Túraautó-vk 2021-es naptártervezetét, amelyben az idénynyitó szerepét tölti be a magyarországi forduló, s ha a járvány is lehetővé teszi, három hétvégét Ázsiában is rendezni fognak.

Ne maradj le semmiről a Török Nagydíjon!

Újabb visszatérő pályán folytatódik az F1-es szezon, de lesz MotoGP is, míg a WTCR és a WEC idénye véget ér – mutatjuk a hétvége teljes időtervét a tv-közvetítésekkel együtt.

Björk nyert, hármas Zengő-pontszerzés

Kettős győzelmet aratott a harmadik aragóniai futamon a Lynk & Co, a dobogót Tarquini tette teljessé. A magyarok közül Michelisz és Tassi is pórul járt, a zengősök viszont mindenki pontot szerzett.

Nem lett dobogó Michelisz pole-jából

Katasztrofális első kör után csak a hatodik helyen ért célba Michelisz az első futamon Spanyolországban. Vernay 2018 óta első győzelmét szerezte, Azcona a Zengővel közel járt a dobogóhoz.

Ne maradj le semmiről az imolai hétvégén!

Újabb visszatérő pályán folytatódik a Formula-1-es szezon, miközben a WTCR-esek a spanyolországi Motorland Aragónon csapnak össze – mutatjuk az időtervet a tv-közvetítésekkel.

Honda-tarolás, három „magyar” a top 10-ben

Esteban Guerrieri nyerte a WTCR harmadik futamát a Hungaroringen két márkatársa előtt, miközben a Zengő Motorsportot erősítő Azcona a negyedik, Tassi a hatodik, Michelisz pedig a tizedik lett.

Michelisz: Egy jó hungaroringi hétvégével még bármi elképzelhető

A tetemes ponthátrány ellenére is hisz még a címvédésben Michelisz Norbi, aki erős szereplést vár magától a hazai versenyén. A BRC pilótáját kérdeztük a Hyundai nürburgringi bojkottjáról is.

Ne maradj le semmiről a hétvégén!

A Hungaroringre látogatnak a WTCR szereplői, de emellett lesz még MotoGP, Superbike, DTM és WRX is - mutatjuk a hétvége menetrendjét a tv-közvetítésekkel együtt.

Hyundai-siker az utolsó futamon, Michelisz 10.

A rajt utáni kavarodás után az élre álló Nicky Catsburg győzött a WTCR harmadik szlovák versenyen Vernay és Berthon előtt. A zengős Azcona ismét remekelt, Michelisz tizedik, Tassi nem állt rajthoz.

Óriási baleset és Coronel-győzelem a 2. futamon

Harcos futamon, Guerrieri megelőzésével négy év óta első sikerét aratta a népszerű holland. Girolami hatalmasat bukott az utolsó körben, a zengős Azcona nagy felzárkózással ötödik lett.