Lotterer

Amikor a többszörös Le Mans-győztes is tanul

Nem olyan egyszerű átállni az Audiról a nagyon más erőforrást használó Porsche vezetésére, még egy háromszoros Le Mans-győztes világbajnoknak sem - Andre Lotterer beszélt erről.

Itt az új Porsche 919 LMP1

A Porsche leleplezte az új WEC 919 LMP1-es hibrid versenyautóját, amivel szándékuk szerint a német gyár megvédi a tavalyi WEC világbajnoki címét és a Le Mans-i 24 óráson szerzett győzelmét is szeretné megismételni.

HIVATALOS: Otthagyja a Le Mans-t az Audi

Háromról kettőre csökken a versenyképes LMP1-es gyári csapatok száma a WEC-ben, miután az Audi bejelentette, hogy a szezon végén elhagyja az endurance-világbajnokságot, hogy a Formula-E-re koncentráljon.

"A Super Formula járható út lehet az F1-hez"

André Lotterer, a szériát 2011-ben megnyerő német pilóta úgy véli, hogy a japán bajnokság remekül helyt állna, ha a pilóták F1-re történő felkészítéséről lenne szó.

Durva büntetést kapott az Audi

Egy súlyos technikai szabálysértés miatt az egy évre kijelölt 5 helyett csak 3 motort használhat idén a #7-es Audi – Lottererék szezonja ezzel túlélő show-vá alakult, veszélyben a bajnoki hadjárat.

21 óra: A siker kapujában a Porsche

Három óra választja el a Porschét a sikertől, melyről talán álmodtak, de elhinni nem merték volna: kettős győzelem felé tart a német gyár, Hülkenberg viheti célba majd a győztes autót.

Lotterert érdekelné az F1, ha…

A tavaly Caterhammel egyetlen versenyt teljesítő Andre Lotterer nem zárja ki, hogy ismét Formula-1-ben vezessen – ám kizárólag akkor, ha egy versenyképes csapattal tehetné ezt meg.

Lotterer: Nincs többé varázs, ha folytatom

Andre Lotterer megindokolta, miért nem akar többé F1-es versenyen részt venni. Bőven beérte a tavalyi Belga Nagydíjjal, amelyre több mint egy évtizedet kellett várnia.

Formula-értékelő – Az év újonca

A Formula.hu évértékelő sorozatának ötödik részében a 2014-es esztendő F1-es újoncai következnek soron. Ki volt a legjobb az idén? Kvjat? Magnussen? Esetleg valamelyik Caterham-versenyző?

A legrövidebb F1-es karrierek

A két kör után lerobbanó Le Mans-győztes, a rajtrácson ragadó mérnök, a 45 éves brit újonc, az egyetlen futamán megsérülő argentin, és az olasz, aki a mai napig nem tudja, hogy ki lökte ki.