WEC

Webberék zsinórban harmadik győzelme

Mark Webber, Timo Bernhard és Brendon Hartley Porschéja nyerte a WEC austini 6 órás versenyét, miután a gyorsabbnak tűnő Audi mindkét autóját problémák hátráltatták.

webber-porsche

A verseny szombat délután még világosban kezdődött, de már sötétségben ért véget a texasi pályán, ahol ismét az #1-es számú Porsche diadalmaskodott, ezzel Webberék továbbra is elmondhatják magukról, hogy a Le Mans-i 24 órást követően minden futamot ők nyertek.

Féltávig azonban még nem nekik állt a zászló, hiszen az első sorból rajtoló két Audi vezette a mezőnyt, hamarosan azonban mindkettőjüket problémák sújtották. A #8-as Audi egy elektronikai meghibásodás miatt 40 másodpercre megállt a pályán Loic Duval alatt, majd később Lucas di Grassinak egy extra bokszkiállásra is szüksége volt autójának kinyíló ajtaja miatt. A trió végül a második helyen tudott befutni.

A pole-ból startoló Lottererék még rosszabbul jártak, amikor Benoit Treluyer-nek lekörözéskor nekikoccant Olivier Pla Ford GT-je, így az Audi a falnak csapódott, és csak a bokszban elvégzett javítási munkálatok után tudott visszaállni a versenybe, s végül nyolc kör hátrányban a hatodik helyen végzett. A dobogó alsó fokára a Toyotát vezető Kobayashi, Sarrazin és Conway állhatott fel, míg a bajnoki éllovas Jani-Lieb-Dumas trió a negyedik helyen futott be.

Az LMP2-ben Nicolas Lapierre, Stephane Richelmi és Gustavo Menezes Signatec Alpine-ja dominált, a GTE Pro kategóriában az Aston Martin dán párosa nyert Marco Sorensennel és Nicki Thiimmel, a GTE Am-ben pedig Pedro Lamy, Mathias Lauda és Paul Dalla Lana hármasa diadalmaskodott.

6 LMP1 M.Fassler, A.Lotterer, B.Treluyer Audi Sport Team Joest Audi 6 kör
7 LMP1 M.Tuscher, D.Kraihamer, A.Imperatori Rebellion Racing Rebellion/AER 12 kör
8 LMP2 G.Menezes, N.Lapierre, S.Richelmi Signatech Alpine Alpine/Nissan 14 kör
9 LMP2 R.Gonzalez, B.Senna, F.Albuquerque RGR Sport by Morand Ligier/Nissan 15 kör
10 LMP2 R.Rusinov, R.Rast, A.Brundle G-Drive Racing ORECA/Nissan 15 kör
11 LMP1 S.Trummer, O.Webb ByKOLLES Racing Team CLM/AER 16 kör
12 LMP2 N.Minassian, M.Mediani SMP Racing BR Engineering/Nissan 18 kör
13 LMP2 R.Dalziel, L.Derani, C.Cumming Extreme Speed Motorsports Ligier/Nissan 18 kör
14 LMP2 V.Petrov, V.Shaytar, K.Ladygin SMP Racing BR Engineering/Nissan 19 kör
15 LMP2 S.Sharp, E.Brown, J.van Overbeek Extreme Speed Motorsports Ligier/Nissan 20 kör
16 GTE Pro N.Thiim, M.Sorensen Aston Martin Racing Aston Martin 23 kör
17 GTE Pro G.Bruni, J.Calado AF Corse Ferrari 23 kör
18 GTE Pro D.Rigon, S.Bird AF Corse Ferrari 24 kör
19 GTE Pro M.Franchitti, A.Priaulx, H.Tincknell Ford Chip Ganassi Team UK Ford 24 kör
20 GTE Pro D.Turner, F.Rees Aston Martin Racing Aston Martin 24 kör
21 GTE Pro R.Lietz, M.Christensen Dempsey Racing - Proton Porsche 25 kör
22 LMP2 D.Cheng, H-Pin Tung, N.Panciatici Baxi DC Racing Alpine Alpine/Nissan 26 kör
23 GTE Am P.D.Lana, P.Lamy, M.Lauda Aston Martin Racing Aston Martin 28 kör
24 GTE Am C.Ried, W.Henzler, J.Camathias KCMG Porsche 28 kör
25 GTE Am L.Viljoen, P.Ragues, R.Taylor Larbre Competition Chevrolet 29 kör
26 GTE Am M.Wainwright, A.Carroll, B.Barker Gulf Racing UK Porsche 33 kör
27 GTE Am K.Al Qubaisi, D.H.Hansson, K.Estre Abu Dhabi-Proton Racing Porsche 33 kör