2024. szeptember 21. szombat

A Mercedes egy másodperccel a Ferrari előtt

A Mercedesek kezdtek a legjobban Barcelonában, a Ferrari után egyelőre a Toro Rosso a harmadik erő, lassan lépdel előre a McLaren, Susie Wolff a pályán volt, a Red Bull csak alig. Európában az F1!

Nico Rosberg csupán hét századdal ugyan, de meg tudta verni csapattársát, Lewis Hamilton, s így ő zárta az élen a Spanyol Nagydíj első szabadedzését. Amilyen szoros volt a verseny kettejük közt, olyannyira leszakadt a mezőny mögöttük, hiszen a két Ferrarinak körülbelül egy másodpercet adtak a Mercedes versenyzői.

Az Ezüst Nyilak az edzés elejétől kezdve a leggyorsabbak voltak, Rosberg már a forgalmas első fél órában az élre állt, amikor igen nagy volt az aktivitás a pályán, hiszen a csapatok ekkor használhatnak fel egy-egy plusz kemény keverékű abroncsot. Az új szetten aztán Hamilton ált az élre – mindössze 45 ezred előnnyel – Rosberg viszont erősebb utolsó szektorával visszavette az első helyet, melyet egészen a leintésig megőrzött.

A két Ferrari hasonlóan szoros versenyt vívott egymással, s végül mindössze 26 ezred választotta el őket: Vettel a 3., Raikkönen a 4. helyen zárta a gyakorlást. Mögöttük némi meglepetésre a Toro Rossók következtek: Sainz és Verstappen  erősen kezdte a hétvégét, persze az csak a későbbiekben válik el, hogy ez valójában mire lesz elég – délelőtt mindenesetre az 5-6. helyen zárt a két újonc.

Az eredményeket tekintve a Red Bull sem szerepelt különösen rosszul, hiszen a 7. és a 9. helyet szerezték meg, de ha hozzátesszük, hogy az új, rövid orrot viselő Kvjat és az újfent motorproblémákkal küzdő Ricciardo összesen 16 kört tudott megtenni, miközben a Mercedes és a Toro Rosso is eljutott ötvenig, az kissé árnyalja a képet... Az ausztrál mindössze az utolsó tíz percben tudott érdemi munkát végezni, miután problémák jelentkeztek motorjával az installációs körben.

A Williams szokás szerint eltűnt a mezőnyben pénteken, Massa végül a 8., míg Susie Wolff a 14. helyen zárt, utóbbi éppen megelőzte a két McLarent, akik a 15-16. helyen végeztek – az a tény viszont, hogy 44 körig jutottak péntek délelőtt, sokkal biztatóbb képet fest a helyzetről, mint korábban. Az viszont már kevésbé, hogy Button az egyensúlyra panaszkodott edzés közben, Alonso pedig megpördült a hajrában...