WTCR

WTCR: A győztest megbüntették, Michelisz csetepatéban és dobogón

A fordított rajtrácson versenyen Huff győzött Japánban, a hétvége utolsó futamán Ceccon végzett elsőként, de a győzelmet Tarquini örökölte, aki óriási lépést tett a 2018-as bajnoki cím felé.

Magyar idő szerint hajnalban került sor a túraautó-világkupa két vasárnapi versenyére Suzukában. A hétvége második futamát Pepe Oriola kezdte pole-pozícióból, Rob Huff azonban az első kanyarban átvette a vezetést. Hátrébb Mehdi Bennani és Esteban Guerrieri ütközött, a Honda pedig a falban kötött ki, ezért pályára lépett a biztonsági autó.

Miután a verseny folytatódott, a harmadik kör végén Michelisz Norbert megelőzte Denis Dupont Audiját, átvéve a harmadik helyet, amelyet meg is őrzött a 10 körös verseny végéig. Huff szezonja második futamgyőzelmét szerezte Oriola előtt, hátrébb Gabriele Tarquini ötödikként végzett, a helyezéssel pedig 10 pontos bajnoki előnybe került a nullázó Yvan Mullerrel szemben. Az első futam győztese, Kevin Ceccon a hatodik pozícióig zárkózott fel.

A 11 körös harmadik futamot pole-pozícióból kezdő Ceccon rosszul startolt és visszacsúszott a negyedik helyre, a második pozícióba, Tarquini mögé azonban a második körre visszazárkózott. A hétvége leggyorsabb versenyzője hamarosan rossz hírt kapott: ötmásodperces időbüntetést szabtak rá, mivel szabálytalanul állt fel rajtkockájába. A hatodik körben Ceccon átvette a vezetést Tarquinitől, de csak három másodperces előnyt tudott kiépíteni a leintésig, büntetésével az elsőről a harmadik helyre esett vissza, honfitársa és Aurelien Comte mögé.

A célvonalat másodikként átszelő Tarquini győzelme kulcsfontosságú a bajnokságban: a nap kezdetén még pontegyenlőségben állt a tabella első helyén Yvan Mullerrel együtt, a francia azonban egy egységet sem szerzett, így a BRC veteránjának előnye 39 pontra nőtt a makaói idényzáró előtt.

Michelisz ezt a versenyt a hetedik rajtkockából kezdte meg, és aktív résztvevője volt a pontszerző helyek második felében zajló óriási adok-kapoknak. A magyar hyundaios egy ízben kénytelen volt levágni a sikánt, majd Mullerrel ütközött össze – a francia ezt követően esett ki. Michelisz többször csak a 11. helyen haladt, végül kilencedikként zárta a főversenyt. A csetepaték egyik főszereplője az első körben Michelisszel is összeérő Pepe Oriola volt, aki annyiszor kiegyenesítette a sikánt, hogy végül bokszutca-áthajtással büntették meg. Ki kell emelni a WTCR-be egy év szünet után visszatérő Tiago Monteiro szereplését, aki 11. helyezettként futott be.