2024. április 27. szombat
WEC

WEC: Wurzék győztek Bahreinben, bajnok a Buemi/Davidson páros!

Alex Wurz több, mint egy év után szerzett győzelmet a Toyotának, a Buemi/Davidson páros pedig pontszerzés nélkül ünnepelhetett bajnoki címet - a japánok már csak Le Mans-ra áhítoznak.

Beértek a Toyota erőfeszítései a World Endurance Championshipben, ráadásul nem is akármilyen módon: már a szezonzáró interlagosi fordulót sem kellett megvárnunk ahhoz, hogy a Sebastien Buemi/Anthony Davidson páros bebiztosítsa bajnoki címét a Lotterer-féle audis alakulat előtt. A négykarikás márkának sajnos nem jöttek össze a dolgok Bahreinben, hiszen csak a negyedik és ötödik helyet sikerült megszerezniük.

A 14-es rajtszámú Porsche nem sokáig élvezhette a pole pozíció nyújtotta előnyöket, ugyanis már az első óra elején a későbbi győztes Toyota vette át a vezetést, Wurz/Conway pedig annak ellenére megőrizték a vezetést, hogy egy rövid kiállást is beiktattak az egyik sárga zászló periódus alatt. Neel Janiéknak a végén esélyük is nyílt az első hely megszerzésére, de a 20 perccel a kockás zászló előtt megejtett bokszkiállás miatt már nem tudtak beleszólni a győzelemért folyó küzdelembe. A Mark Webber nevével fémjelzett porschés autó sem maradt el sokkal második helyen végző társától, mindössze hét másodperc volt a differencia, de előrébb nem tudott kerülni használt gumijai miatt.

A bajnoki éllovas Sebastian Buemi és Anthony Davidson már a második órában bajba került, hiszen a 8-as számú Toyotában generátort kellett cserélni, így a maradék több mint négy óra alatt csak futottak az eredmény után. Végül a 11. helyen értek célba, így nem szereztek pontot, de az Audi gyenge teljesítménye miatt ez is elég volt ahhoz, hogy bajnoki címet ünnepeljenek – az elsőt a gyártó 2012-es, WEC-be történő belépése óta. A japánok idén mindent elértek, eddig az idei hét versenyből csak kettőt engedtek át sportautó-király Audinak, így már csak egyetlen cél lebeg a szemük előtt: a le mans-i diadal.

Az LMP2-es kategóriában idén második alkalommal a KCMG (Imperatori/Bradley/Hawson) győzedelmeskedett, miután sikeresen megvívott a szintén Orecát hajtó SMP Racing pilótáival, akik a végén kategóriájuk utolsó helyén végeztek. A versenyt helyszínen megtekintő Fernando Alonso örülhetett, hiszen a GTE Pro-ban AF Corse-Ferrari siker született (Bruni/Vilander), míg a „legkisebbek” között, a GTE Am-ban David Heinemeier Hansson és Kristian Poulsen vitte győzelemre az Aston Martint.

A verseny végeredménye:

1 LMP1 A.Wurz, S.Sarrazin, M.Conway Toyota Racing Toyota 6:00:18.056
2 LMP1 R.Dumas, N.Jani, M.Lieb Porsche Team Porsche 50.460
3 LMP1 T.Bernhard, M.Webber, B.Hartley Porsche Team Porsche 57.268
4 LMP1 M.Fassler, A.Lotterer, B.Treluyer Audi Sport Team Joest Audi 1 kör
5 LMP1 L.di Grassi, L.Duval, T.Kristensen Audi Sport Team Joest Audi 2 kör
6 LMP1 D.Kraihamer, A.Belicchi, F.Leimer Rebellion Racing Rebellion/Toyota 7 kör