2024. április 27. szombat

USA hírek

Ericsson: Tudtam, hogy történik valami...

Elképesztő izgalmakat követően nyerte meg az Indy 500-at a korábbi F1-es Marcus Ericsson. A svéd szinte szóhoz sem jutott a leintés után, aki mindent bevetett az utolsó két körben.

Ericsson-siker az Indy 500-on

Hiába vezetett Scott Dixon a legtöbbet, buta hibát követett el, így az ex-F1-es svéd nyerte a sprinttel záruló legendás 500 mérföldest. O’Ward és Kanaan a dobogón, Grosjean is a balesetezők listáján.

Indy-exkluzív: Pagenaud bizakodó

Nem lesz egyszerű dolga Romain Grosjeannak az első Indy 500-as bevetésén – jelentette ki a Formula.hu-nak a szintén francia Simon Pagenaud, a viadal 2019-es győztese.

Indy 500: Dixon rekorddal a pole-ban

Ötödik alkalommal zsebelte be a rajtelsőséget az indianapolisi 500 mérföldes versenyre a hatszoros bajnok új-zélandi. Romain Grosjean újoncként a kilencedik helyen zárta a kvalifikációt.

Herta őrült esős-száraz futamot nyert

Folyamatosan változó körülmények, hibázó bajnoki esélyesek és éllovasok: az év legkaotikusabb versenyét rendezték szombaton az IndyCarban. Herta mellett Pagenaud és Power a dobogón.

Idei első győzelmét szerezte a McLaren

Pato O’Ward egy külső íves előzéssel koronázta meg az IndyCar eseménydús alabamai versenyét, letaszítva az élről a futam zömét vezető pole-pozíciós Rinus VeeKay-t. Idén először nem Penske nyert.

IndyCar: Newgarden újabb győzelme

Pályafutása során először nyert Long Beachen Josef Newgarden, aki zsinórban második futamgyőzelmét aratta idén. A Penske pilótája ezúttal Romain Grosjeannal csapott össze az utolsó körökben.

Newgarden az utolsó métereken nyert

Igazi őrült befutót hozott az IndyCar széria idei második versenye, mely a szezon első oválpályás futama volt. Texasban Josef Newgarden egy hatalmas hajrával, a legvégén előzte meg csapattársát.

IndyCar: Először nyert a Supercars-bajnok

A másodéves Scott McLaughlin indította futamgyőzelemmel a szezont St. Petersburgben: az ausztrált a széria címvédője, Alex Palou szorongatta meg a futam végén.

Grosjean készen áll az első győzelemre

Jól érzi magát az IndyCar-ban a francia pilóta, aki úgy gondolja, idén akár az első futamgyőzelmét is megszerezheti az Andretti színeiben. Romain Grosjean bizakodva várja az új szezont.

IndyCar: 77 évesen elhunyt Kevin Kalkhoven

Rövid betegség után, 77 éves korában elhunyt Kevin Kalkhoven, a Cosworth, a Pi Electronics, a KV Racing csapat és a Champ Car World Series korábbi társtulajdonosa.

Jimmie Johnson bevállalja az Indy500-at

Bár az első IndyCar szezonja nem sikerült túl fényesre a legendás pilótának, a NASCAR hétszeres bajnoka továbbra is motivált. Jövőre teljes szezont fut, így az oválpályás futamokon is részt vesz.