Egy nagy teljesítményű páraelszívó bizony sok kellemetlenségtől tud megóvni. Hiszen a zsírt, olajat és egyéb gőzöket is eltünteti, amíg te élvezed az otthoni sütés-főzést.
Sokfajta páraelszívót láttunk már, de az igazán szép és hatékony darabok azok, amelyek hosszú távon tudják segíteni a konyhában végzett munkádat. Ezen eszközök feladata a kellemetlen szagok és a hőség közömbösítése, ezért érdemes jó minőségű eszközt választanod a konyhádba.
Páraelszívóval könnyebb a főzés
A konyhagépek által kibocsátott hő és a főzés nyomán keletkező gőz megterhelő lehet a szervezet számára, és nem utolsósorban elvonják a figyelmünket a főzés öröméről. Legyen a konyhában töltött időd élvezet és kikapcsolódás. Mi ezt ajánljuk, mert mi is imádunk főzni.
Akár beépíthető vagy szabadonálló modellt választasz, azt elsősorban figyelembe kell venned, hogy a szűrőképessége megfelelő legyen. Erről kérdezd meg az értékesítőt, akitől vásárolnál. A teljesítményt m3/órában határozzuk meg, amely tulajdonképpen elég beszédes, tekintve, hogy te magad is végezhetsz egy gyors számítást. Számold ki, hogy hány m3 a konyha, amelyben a készüléknek levegőt kell tisztítania.
Ha igazán pontos számítást szeretnél végezni, akkor vedd számba a kisgépek számát és azt, hogy hányszor és mennyit főzöl adott időközönként. Ha pedig bővítenéd a konyha felszerelését, akkor nézz körül, milyen lehetőségeid vannak.
Nem mindegy az sem, hogy milyen időközönként kell szűrőbetétet cserélni, vagy esetleg milyen gyakran kell takarítani ezeket az eszközöket. A karbantartás sokszor kényelmetlen lehet, főleg, ha nincs rendszeresen elvégezve. Az eszközökben összegyűlő lerakódásokat nehéz lehet kitakarítani, ezért érdemes legalább havonta rájuk nézni.
Igaz, hogy a legjobb minőségű és kis karbantartást igénylő modellek drágábbak, de ha igazi kényelemre vágysz, akkor megéri a kezdeti befektetés.
Melyik a legjobb páraelszívó?
További szempont a páraelszívó kiválasztásakor a dizájn. Sokféle színben, műanyag, illetve fém borítású darabok is elérhetők. Azt ajánljuk neked, hogy a konyhabútorokkal összhangban lévő páraleszívót vásárolj. Ha világos színű konyhabútorok és tágas tér áll a rendelkezésedre, akkor viszonylag szabad a pálya. Vehetsz nagyobbat, kicsit, akár robosztus dizájner modell mellett is leteheted a voksodat.
Ha kisebb a konyhád, akkor inkább használd ki a mennyezet irányába a teret. A cső alakú páraelszívók ugyanolyan jók, mint a hagyományos vertikális társaik. Ha amerikai konyhát rendeznél be, akkor akár egy függesztett páraelszívót is választhatsz. Impozáns testtömegével egy meghatározó eleme lesz a konyhának, és megkoronázza a főzőfelületet övező teret.