DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. január 15. szerda
Nyereményjáték

Mire lehet használni egy napelemes rendszert?

A kérdés elsőre furcsának tűnhet, pedig nem feltétlenül az. Arról lesz szó, hogy milyen és mekkora energiaszükségleteket fedezhet egy napelemes rendszer. Szerencsére mára már abszolút tévhit csak, hogy egy napelemes rendszer csak az alapvető áramigényeket tudja kielégíteni. Nem csak a telefonunk töltésére, a hűtő és a TV üzemeltetéséhez, hanem még rengeteg más igény kielégítésére is használható. Nézzük, melyek ezek!

A napelemes rendszer igazodik a felhasználói szokásokhoz

Elsőre furcsának tűnhet a kijelentés, pedig csupán arról van szó, hogy mind mi, emberek, mind a napelemek a napsütéshez kötjük rengeteg tevékenységünket. Míg mi éjszaka általában alszunk, ekkor a napelemek nem jutnak napfényhez, így nem termelnek energiát - de a mi energiafogyasztásunk is minimális.

 desk-architects-solar-energy-powered-home-green-reduce-global-warming



Mi mindent működtethetünk napelemes rendszerről?

Szerencsére alaptalan félelem az, hogy a zöldebb és energiatudatosabb megoldás azzal jár, hogy fel kelljen adnunk életünk bármilyen kényelmét. Ha körülnézünk otthonunkban, rengeteg árammal működő készüléket találunk: mindezeket használhatjuk napelemmel ingyen energiával  – egy napelem megtérülése általában 8-10 év, így innentől kezdve valóban teljesen ingyenes az elektromos energia.

A Solerzone foglalkozik napelemes rendszer telepítéssel, sőt, tervezéssel és kivitelezéssel is. A cég legfőbb célja az, hogy a leghatékonyabb és legmodernebb technológiát juttassa el ügyfeleinek a legalacsonyabb elérhető áron.

Nézzünk néhány példát, mi mindent üzemeltethetünk ingyen napelemes rendszerrel:

- a beltéri és kültéri világítást, 

- az olyan kényelmi szolgáltatásokat, mint a mobilnet, internet, TV, telefon,

- a háztartási készülékeket (légkondicionáló, fagyasztóláda, porszívó, elektromos sütő és tűzhely, hűtő, mosogatógép, mosógép),

- az okosrendszereket (kapunyitó elektronika, kamerarendszer, riasztórendszer),

- a szórakoztató elektronika eszközeit (laptop, számítógép, tablet, mobiltelefon, drón, hifi, síkképernyős TV, Xbox, Playstation, erősítő, hangfal, házimozirendszer) és

- a szépségápolási elektronikai cikkeket (hajvágó, elektromos borotva, hajszárító, epilátor, elektromos fogkefe, hajszárító).

Kimaradt valami a listából?

Említettük, hogy mennyi eszközt használunk jelenlegi otthonunkban hálózati áramforrásról (vagy innen feltöltött akkumulátorról). De ha előre tervezünk egy napelem rendszer telepítése fejlődést is hozhat, így akár új eszközöket is cserélhetünk elektromosra. A két fő kategória, amire itt gondolunk: 

- az elektromos autó, amelyet otthon így ingyen tudunk feltölteni, így a benzinköltséget is egy az egyben megspórolhatjuk, és

- a napelemes fűtés rendszer: akár hagyományos (elsősorban fa vagy gáz) fűtésünk van jelenleg, akár elektromos a rendszerünk (legyen szó hőszivattyúról, klímáról, fűtőpanelről, infrafűtésről), stb., napelemmel megoldható, hogy ez is ingyenes legyen!

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: