Herta

RoC: Solbergék nyerték a Nemzetek Kupáját

A norvég csapat, de úgy is mondhatjuk, hogy a Solberg család győzelmével ért véget a Bajnokok Tornájának versenye. A döntőben az USA-t győzték le, a németek már a negyeddöntőben kiestek.

Herta nyert, Grosjean parádés hajrával dobogón

A pole-ból induló amerikai csak a bokszkiállások idejére adta át a vezető helyet Lagunában, a legnagyobb versenyt azonban a bajnoki cím felé nagyot lépő Palout is majdnem elkapó francia produkálta.

Power közel egy év után nyert, Grosjean második

A Penske ausztrálja lett a 2021-es IndyCar-szezon kilencedik különböző győztese Indianapolisban, megelőzve a második dobogóját szerző ex-F1-es franciát. A bajnoki éllovas Alex Palou a hajrában esett ki műszaki hibával.

Ericsson nyerte a kaotikus futamot

A biztonsági autó volt a főszerepben az IndyCar nashville-i futamán, a szűkös utcákon ugyanis elég sok baleset született, végül Marcus Ericsson tudott győzni a káosz közepette.

Andretti: Amerikai versenyzőt topcsapatba!

Ha „az orosz gyerek” megérdemli az F1-es szereplést, akkor egy amerikai tehetségnek is helye van a királykategóriában, mondja az 1978-as világbajnok. Konkrét jelöltje Colton Herta, aki 21 évesen már négyszeres futamgyőztes az IndyCarban.

Herta magabiztosan nyert a bajnokok előtt

Többször is elolvadt az előnye, a pole-ból induló 21 éves andrettis azonban egy pillanatra sem ingott meg St. Petersburgben, így győzni tudott Newgarden és Pagenaud előtt. Grosjean a 13. helyen.

Hiába Newgardené az őrült finálé, Dixon hatodszor bajnok

Elképesztően izgalmas és fordulatos versenyt hozott az IndyCar idei utolsó futama St. Petersburgben, amelyen azonban hiába győzött fő kihívója, az új-zélandi hatodszor is felért a csúcsra.

Az F1-be vágyik az IndyCar fiatal sztárja

A száguldó cirkusszal kapcsolatos álmát osztotta meg a nyilvánossággal az amerikai széria húszéves tehetsége, Colton Herta. Apja nyomdokaiba lépne, aki korábban már tesztelt F1-es autót.

Pagenaud utolsóból első, az aeroscreen jó szolgálatot tett Iowában

Önhibáján kívül a mezőny végéről kellett startolnia Simon Pagenaud-nak az iowai oválon futott pénteki IndyCar-versenyen, de ez sem akadályozta meg a győzelmét. A fejvédő egy csúnya sérülést viszont talán igen.

Három éven belül másodszor az IndyCar bajnoka Josef Newgarden

Colton Herta újoncként második futamgyőzelmét aratta a 2019-es IndyCar-szezonzárón Laguna Secában, Josef Newgarden pedig szintén másodszor ünnepelhetett, csak ő már bajnoki címből, ráadásul három éven belül. A születésnapján.