Buemi

Buemi már a 2008-as rajtrácson is ott volt

Sebastien Buemi óriási tehetségként érkezett a Formula-1-be 2009-ben, de végül nem kapott lehetőséget nagy csapatnál. Meglepő, de egy véletlen folytán már 2008-ban is a rajtrácson láthattuk.

Buemi egy szoftverhiba miatt csattant

Mindenki érthetetlenül szemlélte, ahogy a chilei Santiago E-Prix hajrájában a futamot vezető Sebastien Buemi falnak ment és kiesett. A svájci szerint nem ő, hanem a számítógép hibázott.

Tetemes előnnyel nyert a Formula-E santiagói időmérőjét di Grassi

Az Abt Audi egy első és egy negyedik helyet szerzett a Formula-E chilei időmérőjén, viszont di Grassinak még meg kellett úsznia egy vizsgálatot, hogy meg is tarthassa első rajtkockáját, amit tetemes előnnyel szerzett meg.

Ezért nem hívta a Red Bull Buemit állandó versenyzőnek

Sebastien Buemi már nyolcadik éve csak a tesztpilótai szerepkört tölti be a Red Bullnál. A főtanácsadó elmondta, miért nem gondoltak a svájci újbóli leigazolására a Toro Rossóhoz.

Három japán márkánál vezet, egyik se reklamál

Az autógyártók rendszerint nem szívlelik, ha versenyzőjük más bajnokságban egy másik márka autóját vezeti, és különösen nem, ha egy nemzeti rivális cégóriásról van szó. Ám Sebastien Buemi kivételes eset.

Durván átrendeződtek a Formula-E erőviszonyai

A szezonnyitó Ad-Diriyah ePrix számos kérdésre választ adott azt illetően, hogy mennyire sikerült a mezőny csapatainak felkészülniük az új szabályokra. Ismét mélyponton az Audi, remek formában a BMW és a Dragon.

WEC: Alonsóék kikaptak, mégis pole-ban

A spanyollal közösen kvalifikáló Buemi hibázott gyorskörén, így a #7-es autóé lett a rajtelsőség a Fuji 6 óráson, nem sokkal később azonban a rajtrács végére sorolták. Az LMP2-ben Maldonadóék DragonSpeedje végzett a legjobb helyen.

Hazai pályán, Fujiban megy újra a Toyota és Alonso

A TOYOTA GAZOO Racing Le Mans győztes, Fernando Alonsoval kiegészült csapata kétségkívül mindent megtesz majd a hétvégén Japánban azért, hogy a hazai rajongóknak legyen mit ünnepelni a Fuji 6 órás versenyen, ami egyben a 2018-2019-es FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) negyedik fordulója is. A csapat eddig hat alkalomból ötször aratott diadalt hazai pályán, amióta 2012-ben visszatért a hosszútávú versenyzés világába. Az augusztusi Silverstone-i csalódást követően mindenre készek, hogy megszerezzék a csapat harmadik kettős győzelmét a Fuji Speedway pályán, tovább növelve ezzel előnyüket a bajnokságban.

Buemi cáfolta, hogy visszatérne

A hét elején erősen tartotta magát az a hír, hogy Sebastien Buemi az egyik fő esélyes a Toro Rosso egyik ülésére 2019-ben. Most azonban az istálló és a pilóta is cáfolta ezt, bár nem zárta ki.

Erősödnek Buemi esélyei a visszatérésre

A Toro Rossónak számos jelöltje van az anyacsapathoz távozó Pierre Gasly pótlására, közülük az egyik legnagyobb név Sebastien Buemi. Lehetséges visszatérését az istálló főnöke sem cáfolta.

Button szerint megint több kör előnnyel nyernek majd a Toyoták

A WEC-idény első két versenyén, Spában és a Le Mans-i 24 óráson óriási volt az LMP1-es mezőny egyetlen gyári alakulataként versenyző Toyoták előnye, a rivális Jenson Button szerint ez most sem lesz másként.

Alonsóék nyertek Le Mans-ban!

A Toyota története első győzelmét szerezte Le Mans-ban, Vergne és a G-Drive kategóriagyőztes, két Porsche nyert a GT-k között, egy malac festését és egy színész nevét viselő 911-es. Megvan Alonso második koronája!