AJÁNDÉK DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak Pilóták Csapatok

AmerikaiNagydíj

Grosjean autót tört, Vettel forgott, Hamilton tempót diktált délután

Az első edzés az austini F1-es hétvégén a Ferrariról és a Red Bullról szólt, de látszott, a Mercedes sok minden mással is foglalkozott a teljesítményen kívül. Jöhetett a második gyakorlás, ahol reálisabb képet várhattunk az erőviszonyokról.

Hamilton a családdal hangol a hatodik vb-címre Austinban

Noha vasárnap már 4 pont megszerzésével bebiztosíthatja, Lewis Hamilton egyelőre óvatos a hatodik vb-címmel kapcsolatos kijelentéseket illetően, ugyanakkor elárulta: készül arra, hogy vasárnap Austinban megtörténhet a bajnokavatás. A Mercedes britje szerint a végjáték semmivel sem könnyebb, mint amikor az utolsó méterekig kellett harcolnia a titulusért.

Ez történt az USA Nagydíj pénteki szabadedzésein

Szokatlan hidegben készülődött az F1 mezőnye az austini hétvégére, ahol viszont már túl voltak a 2021-es szabályok megismerésén. Jöhetett a hétvége érdemi, pályán zajló része a szabadedzésekkel.

Újabb amerikai csapatot, versenyzőt és futamot is szívesen látna a Liberty az F1-ben

A Liberty Media továbbra sem tett le arról, hogy egy második amerikai versennyel bővítse a versenynaptárat, ráadásul szerintük a nézettséggel ennek egyre inkább meg is alapoznak, mert az Egyesült Államokban több F1-rajongó van, mint azt sokan gondolnák.

Marquez az élről bukott, Rins először nyert

Nem szűkölködött váratlan eseményekben a MotoGP austini futama: Marc Marquez az élről bukott, ezzel Rossi és Rins ölébe hullott a győzelem lehetősége – végül a Suzuki spanyolja örülhetett első győzelmének a kategóriában.

Vinales elkapta Marquezt, Dovizioso tízen kívül

Hiába repesztett roppant erős szektorokat ezúttal is a repsolos címvédő, ezúttal yamahás honfitársa lenyomta a COTA királyát. Rossi a harmadik helyen, az összetettben második Dovizioso viszont nem áll Q2-t érő pozícióban.

Marquezé az első austini szabadedzés

Nem nagy meglepetésre a címvédő versenyző bizonyult leggyorsabb a MotoGP első gyakorlásán, viszont a top10-ben vannak érdekes nevek.

Közös éneklés, lassú taxisofőr – emlékek Haydenről

Az Amerikai Nagydíj előtti csütörtöki sajtótájékoztató rajongói kérdéses szekciója arról szólt Nicky Hayden #69-es rajtszámának pénteki visszavonultatása kapcsán, hogy a jelenlévő versenyzőknek mi volt a legkedvesebb emléke a 2006-os világbajnokkal.

Horner elmondta, mennyire volt ideges Ricciardo a kiesés után

Nem tartott sokáig Daniel Ricciardo versenye Austinban, a Red Bulltól szezon végén távozó ausztrálnak már a verseny korai szakaszában félre kellett állnia műszaki hiba miatt. Csapatfőnöke szerint rosszul viselte a kiesést.

Wolff inkább egy jó műsort látna Vetteltől

A Mercedes csapatfőnöke sajnálja, hogy Vettel "szigorú" rajtbüntetést kapott az USA Nagydíjon. Hiába ellenfél a német, szívesen látna tőle egy izgalmas szezonhajrát.

Marquez hatodszor is a COTA királya

Időmérő utáni büntetés ide vagy oda, a Repsol spanyolja már az első körben az élre állt, s végül újabb domináns győzelemmel folytatta texasi veretlenségi sorozatát. Maverick Vinales és Andrea Iannone állhatott még fel a dobogóra, Cal Crutchlow bukásával a vb-vezetést is elvesztette Andrea Doviziosóval szemben.

Alonso sajnálja az elszalasztott FP1-et

Fernando Alonso a McLaren-Honda hidraulikus hibája miatt mért kör nélkül maradt az első edzésen. A spanyol elárulta, mi volt a tervük az első gyakorlásra, és az időmérős elvárásairól is beszélt.