WTCR

Muller és Priaulx nyert vasárnap, Michelisz előnye még kitart

A Lynk & Co a WTCR makaói hétvégéjének mindhárom futamáról elhozta a legszebb trófeát, miközben a csapat immár végérvényesen beállt Yvan Muller mögé, Rob Huff pedig lecsúszott 10. itteni győzelméről.

muller

Közép-európai idő szerint vasárnap hajnalban zárult a Túraautó-világkupa hétvégéje Makaóban a gyors egymásutánban megrendezett második és harmadik futammal. Michelisz Norbert az időmérőn történt balesete nyomán mindkettőt a 12. rajthelyről kezdte meg, a pálya sajátos jellege miatt pedig onnan olyan túl nagy előrelépésre nem is számíthatott, így az alsó pontszerző helyek értékét kellett megbecsülnie.

A fordított rajtrácsos második futamon azért Yvan Muller bemutatta, hogy Makaóban is lehet egy kör alatt négy pozíciót javítani, még ha ehhez a csapattársak jótékony segítsége is szükséges. Az ötödik helyről rajtoló franciának két riválisát, Kevin Ceccont és a büntetés miatt a pole-t elveszítő Esteban Guerrierit sikerült önerőből megelőznie, majd két csapattársa, Yann Ehrlacher és Thed Björk nem is haboztak, hogy félreálljanak előle. Ehrlacher mindkét autót maga elé engedte, de a bajnoki pontversenyben Mullerhez szintén közel levő Björk is félrehúzódott a négyszeres világbajnok elől, ami jelezte, hogy a Lynk & Co ezzel végérvényesen beállt egyik versenyzője, Muller mögé a hajrájánál tartó bajnoki versenyfutásban.

A franciának innentől ellenfelei nem, csak hátvédjei voltak, így könnyedén nyerte meg az első után a második versenyt is. Björk bejött másodiknak, Ehrlacher viszont további pozíciókat veszített, így Ceccon lett ismét dobogós, Guerrieri pedig a 4. hellyel szerzett értékes pontokat. Michelisz veszített egy helyet a rajtnál, aztán a futam során megelőzte Huffot, két csapattársa, Gabriele Tarquini és Nicky Catsburg pedig félreálltak előle, így végül a 10. helyen ért célba a második futamon. Korábbi 18 pontos előnyéből így megőrzött még 11-et Guerrierivel szemben, de Muller is vészesen megérkezett rá a tabellán, aki ekkor 17 pontos hátrányban volt.

priaulx

A harmadik futamot a második időmérő győztese, Huff kezdhette meg a pole-ból, és azzal a határozott célkitűzéssel állt fel oda, hogy karrierje 10. túraautós győzelmét arassa a makaói pályán, amelynek igazi specialistája. Számításait azonban keresztülhúzta Andy Priaulx, aki legyorsulta őt az 1-es kanyarig tartó sprintben, átvéve így a vezetést. Innentől Huff számára egy igazi hajszává vált a 11 körös futam, mert noha végig látszott, hogy gyorsabb tud lenni a Volkswagennel, mint a vezetést őrző Lynk & Co, előzni végül nem tudott. Priaulx remek védekezéssel megnyerte a versenyt, ami első győzelme volt a WTCR-ben a túraautózásba való idei visszatérése óta – Makaóból egyébként neki is volt már két korábbi győzelme még a WTCC-s időkből.

A harmadik hely Jean-Karl Vernay-hez került, akit Johann Kristoffersson követett a célban, mögöttük azonban már 18 másodperces lemaradással érkeztek a többiek. Az 5. helyet sokáig Björk birtokolta, de a végén ismét Muller szolgálatába állította magát: két helyet visszacsúszott, hogy így egy ponttal megajándékozza a franciát. Hátrébb Guerrieri és Michelisz megőrizték a 10. és 12. rajthelyüket a leintésig, így köztük csak minimálisan szűkült az olló, a bajnokság azonban még szorosabb lett a három fő esélyes között: a 316 pontos Michelisz továbbra is őrzi a vezetést, ám Guerrieri 307, Muller pedig 305 ponttal ott van a sarkában. A december közepi sepangi finálén tehát még bárhogyan alakulhat közöttük a sorrend, és akár a 288 pontos Björknek is lehet esélye, hiszen a hétvége során maximum 85 pont lesz szerezhető.

A mezőny másik magyar résztvevője, Tassi Attila pont nélkül zárta a makaói hétvégét, a vasárnapi két futamon a 22. és a 16. helyen intették le.