2024. április 18. csütörtök
WTCR

Michelisz futamot nyert a Nordschleifén

A WTCR versenynaptárának legfélelmetesebb pályáján szerezte meg első 2019-es győzelmét Michelisz Norbert: a rajt után első helye nem volt veszélyben, a két Münnich-Honda végzett még a dobogón.

A hétvégi 24 órás miatt már pénteken megrendezték a WTCR három futamából az elsőt, amelyen Michelisz a győzelmét még a csütörtöki időmérőn alapozta meg, amikor nedves körülmények között a második helyre kvalifikált.

A rajtnál a magyar versenyző rögtön átugrotta a pole-ból rajtoló Esteban Guerrierit, onnantól pedig a leintésig képes volt akkora előnyt őrizni, hogy pozícióját ne kelljen féltenie a Hondától a három őrületesen hosszú, 25 kilométeres kör során.

mich

Guerrierire az első körben még nyomást gyakorolt Frederic Vervisch, a belga azonban idővel a másik Hondát, Nestor Girolamit húzta magára. A páros a hosszú hátsó egyenesben, a Dottingerben komoly gyorsulási, szélárnyékolási versenybe kezdett, ám nevető harmadikként Rob Huff is megérkezett rájuk és mindkettőjüket átugrotta a kanyar előtt. Az utolsó körben Girolami ugyanott, egy hasonlóan szoros, koccanásokat is hozó csatában visszavette a harmadik helyet, így csapatként két dobogóval a Münnich Motorsport zárta a legjobb eredménnyel a hétvégét, a győztes azonban Michelisz Norbert lett. Messze ő lett a legjobb Hyundai is, hiszen Augusto Farfus és Nicky Catsburg csak a 8-9. helyen futottak be, Gabriele Tarquini pedig ugyan a 10.-ről az 5. pozícióig előreugrott a rajtnál, fokozatosan visszaesett, a második kör végén pedig a bokszba parkolt.

Michelisznek ez volt az első győzelme a Zöld Pokolban, ahol korábban már a dobogó mindkét alsóbb fokán megfordult a túraautós csúcskategóriában. Szezonbeli első sikere is ez volt, amivel a bajnoki tabellán a 2. helyre ugrott előre 28 ponttal Guerrieri mögé, megelőzve Girolamit és a most csak 11. pozícióban befutó Thed Björköt.

A másik magyar versenyzőt, Tassi Attilát a 20. helyen intették.

A nordschleifei hétvége másik két futamát szombaton rendezik 11:00 és 12:20-as kezdéssel.