2024. április 24. szerda
Rali

WRC: Újra nyert a Citroen, Ogier karnyújtásnyira a címtől

Balesetek helyett a Katalán Ralin Kris Meeke domináns tempójával hívta fel magára a figyelmet. Neuville kiesett, Ogier dobogón végzett, így már a következő hétvégén bebiztosíthatja ötödik vb-címét.

Bár a szezon korábbi szakaszában, Mexikóban nyert már egyszer, Kris Meeke szezonjának zöme baleseteiről és nullázásairól szólt: a Citroen brit pilótája a Katalán Ralin azonban összekapta magát, és fölényes győzelmet szerzett a Costa Dauradán, a spanyol aranyparton. Meeke a pénteki murvás szakaszok után harmadik helyen állt, szombattól az első aszfaltos szakaszon azonban átvette a vezetést. Innentől végig ő állt az élen: vasárnap minden egyes gyorsaságit megnyert az utolsó kivételével, így jelentős, 28 másodperces előnnyel szerzett győzelmet.

Sebastien Ogier nem rendelkezett nyertes tempóval a hétvégén, mégis karnyújtásnyire került ötödik világbajnoki címéhez, amelyet már Walesben bebiztosíthat. Ebben nem csupán a behozott második hely,  hanem a fő rivális kiesése is közrejátszott: Thierry Neuville szombaton hidraulikus probléma miatt bukott időt, vasárnap egy követ talált el, így fel kényszerült adni a versenyt. Spanyolországba 17 pontos hátrányban érkezett Ogier-hez képest, ez 38-re hízott – a bajnokságban lecsúszott a második helyről is, melyet az utolsó dobogós pozíciót megszerző Ott Tanak vett át, így a két M-Sport Ford vezeti az összetettet.

A két másik Hyundai sem ért célba pontszerző helyen – bár Dani Sordo a Power Stage megnyeréséért járó 5 egységet zsebre vágta –, és a Toyota is balszerencsés hétvégén zárt, három autóból egyedül a negyedik Juho Hanninen ért célba. Jól szerepelt Mads Ostberg, aki szezonja legjobb eredményét érte el, és kiemelendő Teemu Suninen abszolút nyolcadik helye is a WRC2 nyerteseként.