DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
Hírösszefoglaló

Pole-os Mercedes, mérges Verstappen: szombati F1-es hírek

Russellé a szingapúri pole, Verstappen megorrolt Norrisra, a brit és Stella látja a mintázatot a McLaren halovány formája mögött, kizárták a Williamseket: a nap hírei egy helyen.

Parádés Russell-pole az F1-es Szingapúri Nagydíjon

George Russell kisebb meglepetést okozva zsebelte be a pole-pozíciót a Formula-1-es Szingapúri Nagydíjon. A Mercedes britje Max Verstappent utasította maga mögé, miközben a vb-aspiráns McLarenek Oscar Piastri, Lando Norris sorrendben csak a harmadik és ötödik helyeken végeztek. Közéjük Kimi Antonelli ékelődött be, őket a Ferrarik követték – az időmérő beszámolója és eredménye itt olvasható.

russell-verstappen



Russell a szingapúri rajtelsőség megszerzése után kiemelte, „nagy kihívást jelentő” pénteki napot követően vágott vissza a kiváló rajteredménnyel – csapattársa szerepére is kitért, hiszen a fiatal olasz mutatott rá, milyen potenciál rejlik a Mercedesben. A vasárnapi futam kapcsán elmondta: nem bízza el magát a rajtelsőség miatt, és Verstappenen tartja a szemét.

 

Verstappen megorrolt Norrisra

Az időmérő egyik érdekes utózöngéje volt, hogy Verstappen megorrolt Norrisra, aki előtte kóricált az utolsó Q3-as gyorskörén, mivel ő addigra már a bokszba tartott. „Ez történik, ha egy autó két másodperccel előtted kóricál. Úgyhogy ezt feljegyeztük, emlékezni fogunk rá” – nyilatkozta a leintés után a holland, aki később részletesen is kifejtette, miért neheztel a McLaren pilótájára.

Maga a brit azonban nem foglalkozott a címvédővel: „Mindig panaszkodnak, mindig mindenre panaszkodnak. Ilyen a Red Bull. Nem is tudom, mi történt, valami három másodperccel lehettem előtte.”

Hol a McLaren tempója?

Piastri végzett előrébb a McLaren versenyzői közül: „Természetesen többet szerettem volna, de nem hiszem, hogy volt benne még négy tized, hogy megszerezhessük a pole-pozíciót. Összességében elég boldog vagyok, eddig jó hétvége volt. Igazából egy elég tiszta edzés volt, ez minden, amit kívánhatok” – értékelt a vb-éllovas ausztrál.

De vajon miért nem volt versenyképes a McLaren a szingapúri időmérőn? Az ötödikként végző Norris így vélekedett erről: „Tudjuk, hogy akárhányszor küszködünk az első gumikkal, akkor csapatként nagyon szenvedünk. Az egész hétvégén szenvedtünk az első gumival.”

Mindeközben a csapatfőnök Andrea Stella egy másik mintázatot lát kirajzolódni: „Láthattuk már más hétvégéken is, például Kanadában, Bakuban vagy itt, hogy a riválisaink mennyire versenyképesek tudnak lenni. Látjuk a mintázatot, hogy egy ilyen pályán, ahol sok féktáv van bukkanókkal és rázókövekkel, egyszerűen nincs semmi varázsszer az autónkban.”

nor_1

Kiszámíthatatlan, alulkormányzott és rosszul dolgozó Ferrari

Lewis Hamilton a Q1-ben azt hitte, hogy a legjobb helyezésekért fog harcolni, de ismét nem sikerült optimalizálni az időmérőt, elsősorban gumihőmérséklet miatt: az SF-25 abroncsai öt-hat Celsius-fokot veszítettek a bokszutcában várakozva, ami becslése szerint fél másodperc időveszteségben mutatkozott meg. Hamilton felhívta csapata figyelmét, a riválisokra kell figyelniük: példaként felhozta a pole-pozíciót szerző Mercedest, amely az etapok kezdetén elsőként hagyta el a bokszutcát.

Nincs tapadás, alulkormányzott és kiszámíthatatlanul viselkedik az autó – foglalta össze a Ferrari problémáit Charles Leclerc a Szingapúri Nagydíj kvalifikációját követően. A monacói csak remélni tudja, hogy pályaspecifikusak a gondjaik.

 

Kizárták a Williamseket

Kizárták mindkét Williamst a Formula-1-es Szingapúri Nagydíj szombati kvalifikációjáról, miután az utólagos technikai ellenőrzések során szabálytalannak találták a két autón a DRS-t – a részletekről itt írtunk bővebben.

 williams2

Verstappen főszerelőjét is megszerezhette az Audi

Újabb jeles szakembert foghatott az Audi: Max Verstappen jelenlegi első számú szerelője, Matt Caller csatlakozhat 2026-tól a jelenleg még Stake néven futó alakulathoz – számolt be értesülései alapján a The Race szaklap. Caller 2015-ben csatlakozott a Red Bullhoz eleinte második számú szerelőként, onnan lépett elő a jelenlegi posztjára 2022 augusztusában, így tevékeny részt vállalt Verstappen vb-címeinek jelentős részében is. A brit szakember ez idő alatt együtt dolgozott a Sauber F1-es csapatfőnökével, Jonathan Wheatley-vel, akivel így immár az Audinál egyesíthetik újra az erőiket.

 

Norris: Verstappen a legjobb, de mi nyerjük a vb-t

Lando Norris még a szombati események előtt beszélt arról, hogy szerinte az idei F1-es bajnoki cím három versenyző között dől el, és bár Max Verstappent tartja a mezőny legjobbjának, úgy véli, a végső győztes egy McLaren-pilóta lesz – a nyilatkozat itt olvasható.

 

MotoGP: Bezzecchi hatalmas hajrában nyerte a sprintet

Elrontotta a rajtot, visszaesett a mezőny sűrűjébe, de az utolsó körben elkapta Fermin Aldeguert és megnyerte az indonéz sprintet Marco Bezzecchi. Raul Fernandez még a dobogón, Marc Marquez büntetést kapott, Francesco Bagnaia utolsó lett – összefoglaló és eredmények itt, ha pedig még több hír érdekel a MotoGP-ről és nem akarsz semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz!

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: