DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2024. december 25. szerda
Formula+

Azért a víz az úr – az év F1-es versenye

Nagy F1-es szezonértékelő sorozatunk mai felvonásában ezúttal a futamokat vettük górcső alá: lássuk, mely nagydíjakat élveztük a legjobban 2024-ben!

Felénél járunk a Formula.hu szokásos F1-es évértékelő sorozatában, amelyben minden kategóriában felállítottuk a saját top 3-as rangsorunkat, majd ezeket pontozva – az első helyezettek 3, a másodikak 2, a harmadikak 1 egységet kaptak – összeállt a szerkesztőség listája. Ezúttal a legjobb futamokat gyűjtöttük össze.

 

Gobodics Tamás: Nehéz volt itt top hármat választani, sok emlékezetes, vagy valami miatt különleges futamot láthattunk idén, voltak akár unalmas, de a végére valamiért kiemelt státuszba kerülők is, mint például a Magyar vagy akár az Olasz Nagydíj. Az én választottam végül az első helyre az interlagosi esőőrület, a másodikra a sokszereplős, fordulatos, és érzelmes Hamilton-győzelmet hozó Brit Nagydíj, valamint a hasonlóan fordulatos és élvezetes, végül a világbajnok érdekérvényesítésével záruló Kanadai Nagydíj lett.

1. Sao Pauló-i Nagydíj

2. Brit Nagydíj

3. Kanadai Nagydíj

f1-silverstone



Gellérfi Gergő: Szenzációs futamokban nem volt hiány az idei évben, szerintem az összes kategória közül itt volt a legnehezebb csak hármat kiválasztani. Nálam a hihetetlenül változatos Brit Nagydíj, a pazar taktikai csatát hozó Olasz Nagydíj és a rengeteg beszédtémát szolgáltató Mexikóvárosi Nagydíj került az első három helyre, de ha egy hét múlva újra megkérdeznétek, talán már egészen más sorrendet mondanék.

1. Brit Nagydíj

2. Olasz Nagydíj

3. Mexikóvárosi Nagydíj

 

Bódog Balázs: A brazil futamon egy igazi világklasszis teljesítménynek lehettünk szemtanúi, amit a változó körülmények között Max Verstappen letett az asztalra, az minden elismerést megérdemel, és akkor még az Alpine-dobogó és semmi más sem került szóba. A brit futam szintén a változó körülmények miatt vált izgalmassá, a bizonyos „pont az i-n” pedig Hamilton érzelmes hazai győzelme volt. Az időjárás a harmadik helyezett kanadai futamon is komoly szereplő volt, folyamatos izgalmakat hozott a verseny Montrealban.

1. Sao Pauló-i Nagydíj

2. Brit Nagydíj

3. Kanadai Nagydíj

 

Angyal Zsófia: A listámon a dobogó legfelső fokára az esővel, biztonsági autós fázisokkal és a Verstappen-zseni megmutatkozásával színezett Sao Pauló-i Nagydíj fért fel. Másodikként hazai versenyünket említeném, amely nem csak a stratégiákat illetően volt nehéz futam a csapatoknak, de két olyan rádiózást is hozott, melynek nagy visszhangja volt: a McLaren kérlelése Norris felé, hogy adja vissza a kedvezőtlen taktikát kapott Piastrinak az első helyezést, a másik pedig Verstappen többszöri kirohanása csapata felé – végül egy elrontott előzési kísérlet miatt a levegőbe is emelkedett a Red Bull. A bronzérmes pozíciót pedig szintén egy esős futamnak szánnám: a Brit Nagydíjon nem csak az élmenők sorrendjének folyamatos változása hozta az izgalmakat, de végül Hamilton hosszas nyeretlenségi sorozatát is megtörte. 

1.Sao Pauló-i Nagydíj

2.Magyar Nagydíj

3.Brit Nagydíj

f1-interlagos

Horváth Dániel: A teljes Sao Pauló-i hétvége őrületes volt, Max Verstappen vasárnap délután bemutatott produkcióját pedig, azt hiszem, nem kell részletezni – egészen elképesztő teljesítményt nyújtott a holland, amivel minden kétséget kizáróan rászolgált a negyedik világbajnoki címre. Második helyen nálam Silverstone zárt, nagyszerű versenyt láthattunk egy klasszikus versenypályán – hozzá kell azonban tenni, hogy az esőnek is komoly szerepe volt az izgalmakban. Monza a harmadik, ahol a Ferrari nagyszerű stratégiájának köszönhetően váratlan győzelmet aratott Charles Leclerc. Ez volt a második olyan monzai Ferrari-siker, amit a helyszínen volt szerencsém végigkövetni: a tifosi örömmámorban úszott a futamot követően, amivel mindig egészen egyedülálló hangulatot varázsolnak az amúgy is nagyon különleges versenypályára.

1. Sao Pauló-i Nagydíj

2. Brit Nagydíj

3. Olasz Nagydíj

 

Strommer Benjamin: Az F1 legjobb esőfutamai között van helye a brazilnak, amelyen Max Verstappen erődemonstrációt tartott egy rövidesen négyszeres világbajnok képességeiből. Az Osztrák Nagydíj is emlékezetes marad a két rivális ütközéséről, Miami pedig az őrült sprintről, majd vasárnap Lando Norris első győzelméről: ez volt az a pont, amikor egy csapat megmutatta, le lehet győzni a pályán a Red Bullt – ekkor még kuriózumnak számított.

1. Sao Pauló-i Nagydíj

2. Osztrák Nagydíj

3. Miami Nagydíj

 

Nagyházi Anna: Az F1 idei interlagosi futamán volt minden: eső, balesetek, fenomenális Verstappen, hibázó Norris és meglepetés dupla Alpine-dobogó, így egyértelműen az került nálam az első helyre. A dobogó maradék két fokát egy másik remek esős verseny, illetve a Norris–Verstappen-rivalizálás talán első fontosabb mozzanatát hozó futam egészíti ki. 

1. Sao Pauló-i Nagydíj

2. Brit Nagydíj

3. Osztrák Nagydíj

f1-kanada

Balogh Tamás: Két olyan esős futamunk is volt idén, ahol szinte körről körre, etapról etapra változott, kinek és melyik csapatnak is áll a zászló: a Kanadai és a Brit Nagydíj, így listámon ők érdemelték ki az első két pozíciót. Interlagos viszont épp csak lemaradt a dobogóról, ott Max Verstappen ugyan emlékezeteset nyújtott, de az újraindítás után a győzelem sorsa nem volt kérdéses – így Brazília helyett a végletekig kiélezett Leclerc–Piastri csatát hozó Azerbajdzsáni Nagydíjat raktam a harmadik helyre.

1. Kanadai Nagydíj

2. Brit Nagydíj

3. Azerbajdzsáni Nagydíj

 

Végeredmény: Szerkesztőségünknél tarolt a három részben vagy egészében esős verseny: a Max Verstappen parádéját hozó interlagosi viadal hajszállal megelőzte a Lewis Hamilton két és fél év utáni első győzelmét hozó silverstone-i futamot. Említést kapott ezeken és Kanadán kívül az Olasz, az Osztrák, a Magyar, a Miami, az Azerbajdzsáni és a Mexikóvárosi Nagydíj is.

1. Sao Pauló-i Nagydíj 18 pont

2. Brit Nagydíj 14 pont

3. Kanadai Nagydíj 5 pont

4. Olasz és Osztrák Nagydíj 3-3 pont

6. Magyar Nagydíj 2 pont

7. Miami, Azerbajdzsáni és Mexikóvárosi Nagydíj 1-1 pont

 

A korábbi kategóriák eredményei:

Az év versenyzője: 1. Max Verstappen, 2. Charles Leclerc, 3. Lando Norris

Az év csapata: 1. McLaren, 2. Ferrari, 3. Alpine

Az év meglepetése: 1. McLaren, 2. Pierre Gasly, 3. Haas

Az év csalódása: 1. Sergio Perez, 2. Lewis Hamilton, 3. Aston Martin

Az év újonca: 1. Oliver Bearman, 2. Franco Colapinto, 3. Liam Lawson

Az év csapatvezetője: 1. Frederic Vasseur, 2. Andrea Stella, 3. Ayao Komatsu és Oliver Oakes

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: