DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 15. hétfő
Formula+

A McLaren és a Red Bull is fejlesztett Las Vegasra

A két nagycsapaton kívül a Racing Bulls hozott még új megoldást erre a hétvégére, de mindenki csak a szárnyakon dolgozott.

Három csapat hozott fejlesztéseket a szezonzáró tripla forduló első felvonására, Las Vegasba: a McLaren, a Red Bull, valamint a Racing Bulls.

A wokingiak a korábbi években szenvedtek ezen a pályán, így átalakították az első és hátsó szárnyukat erre a hétvégére: alaposan megcsonkították a hátsó szárnyat, és ehhez az egyensúly miatt hozzáigazították az első szárnyat is, hogy kisebb legyen a légellenállásuk, de az autót továbbra is jól lehessen vezetni.

Hasonló megoldásokat hozott a Red Bull is, annyi eltéréssel, hogy nekik volt már idevaló hátsó szárnyuk, az elsőn módosítottak az egyensúly miatt.

A Racing Bulls a hátsó szárnyán alakított, kis elemeket módosított rajta a minél hatékonyabb működés érdekében.



verstappen1_5

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: