2024. szeptember 19. csütörtök

F2/F3 hírek

Rengeteg adattal gazdagodott Tóth László

Az elmúlt hét második felében a Barcelona közelében elhelyezkedő Circuit de Catalunyán tartották meg az FIA Formula-3-as bajnokság mezőnyének az idény előtti második kollektív tesztet.

F1-es betétfutamon debütál Keszthelyi Vivien

Az elmúlt héten az autósport történelmében először magyar versenyzőnővel kezdődött meg a Forma-3-as nemzetközi szezon. Az Euroformula Open kétnapos hivatalos tesztje zajlott le Keszthelyi Viviennel.

Produktív tesztnapokon van túl Tóth László

Az elmúlt hétvégén az ausztriai Red Bull Ringen tesztelt a Formula-3-as bajnokság teljes mezőnye, így a spanyol Campos Racinggel Tóth László is. A 20 éves magyar versenyző produktív napokon van túl.

Schumacher F3-as főnöke: Nem csaltunk

2018-ban rengetegen felkapták a fejüket, amikor az évad derekán Mick Schumacher egyszer csak zsinórban elkezdte nyerni a futamokat. Voltak, akik egyenesen csalást kiáltottak a nagy javulás láttán.

Keszthelyi az F3 Euroformula Openben debütál

A Team Motopark szerződtette Keszthelyi Vivient, aki 2021-ben az Euroformula Openben fog versenyezni a Formula-3-as csapatnál. Az ifjú pilóta lesz az első magyar autóversenyzőnő a sorozatban, melyben a Formula-1 Portugál Nagydíjon, a királykategória első F3-mal közös versenyhétvégéjén mutatkozik be új csapatában április 30-án.

F2: Zhou nyerte az év első főfutamát

Sokáig úgy tűnt, hogy Oscar Piastri újabb nagy futamát hozza az F2 vasárnapi napja, de végül összeakadt Dan Ticktummal, a győzelmet pedig Guanyu Zhou szerezte meg.

Piastri már második F2-es versenyén nyert

Végig kiszámíthatatlan második sprintversenyt szolgáltatott a Formula-2 Bahreinben, ahol a merészen taktikázók közül Jüri Vips a hajrában lassult be, Oscar Piastri viszont az utolsó körben vette át a vezetést.

Liam Lawson sikerével indult az F2 idénye

Liam Lawson nyerte a Formula-2 nyitóversenyét, az első sprintfutamot. A harmadik helyről indulva a célegyenes végén már elsőként fordult el az új-zélandi, onnan pedig már nem is nézett hátra.

Tóth László a Formula-3-ban indul 2021-ben

Lesz magyar induló az FIA Formula-3 bajnokság 2021-es idényében, miután Tóth László a nagy hagyományokkal rendelkező Campos istállónál, az F1 egyik betétsorozatában folytatja pályafutását.

Keszthelyi F3-as bajnokcsapattal tesztel

A magyar pilóta tavaly a Team Motoparkkal vett részt a szezon végi teszteken, és idén is velük folytatja a felkészülést a rendhagyó szezonra.

Újra versenyez a spái tragédiát túlélő Correa

Másfél évvel az Hubert-baleset után visszatér Juan Manuel Correa, aki a Formula-3-ban áll rajthoz. Bár még ő sem tudja, mit várjon a szezontól, határozottan állítja, hogy ez csak az első lépés, a végcél a Formula-1.

Gyász: Elhunyt Adrian Campos

Ellhunyt a korábbi Formula-1-es pilóta és Formula-2-es, valamint Formula-3-as csapattulajdonos. Adrian Campos hatvan esztendős volt, halálhírét csapata erősítette meg.