DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 25. vasárnap
F1

A szocsi pálya 91 százaléka elkészült

A Téli Olimpia helyszíne körül készülő Formula-1-es pálya már 91 százalékban kész, közölte a szocsi futam promótere.
Az első Orosz Nagydíjat október 12-én rendezik meg azon a pályán, amely a Szocsi Olimpiai Parkban kerül kialakításra. A boxépületek és az orvosi központ már elkészült, a főtribün is áll már, de a munkálatok még nem fejeződtek be rajta. A verseny promótere, Oleg Zabara elmondta, minden a tervek szerint halad.

"A szocsi pálya építése halad" - nyilatkozta Zabara a Reutersnek. "Minden munka terv szerint halad. A versenypálya 91 százalékban kész. Minden a tervek szerint áll és az Olimpia alatt sincs probléma."

Zabara bízik benne, hogy az első Orosz Nagydíj nagy érdeklődést vált majd ki.

"Várhatóan 55000 jegyet tudunk eladni. Már előrendelést felveszünk. Az Orosz Nagydíj egy nagyszabású esemény, lökést jelenthet Oroszország és Szocsi autósport közössége számára."
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: