2024. március 28. csütörtök

főfutam

F2: Fittipaldi először nyert főfutamon, őrült befutó a végén

A stratégiák csatáját hozta az F2-esek szaúdi főfutama, amelynek végén új főfutamos győztest avatott a széria, a harmadik hely sorsa pedig az utolsó centiken dőlt el.

F2: Doohan-győzelem és új bajnoki éllovas

Jack Doohan tíz helyet javítva nyerte meg az F2-es főfutamot Spában, Theo Pourchaire második helyével pedig átvette a vezetést a bajnokságban a kieső Frederik Vestitől.

Formula-2: Dupla ART-dobogó, Vesti nullázott

Domináns teljesítménnyel nyerte meg Victor Martins az F2-esek főfutamát, Theo Pourchaire pedig kihasználta bajnoki riválisa hibáját és hat pontra zárkózott a bajnokságban.

F2: Hihetetlen befejezés, holland győzelem

Az alternatív stratégia volt a kulcs a Formula-2 főfutamának első helyéhez, Richard Verschoor első diadalát aratta a szezonban az őrült utolsó körök után.

Formula-3: Prema-duplázás a hétvégén

Négy pilóta küzdött az utolsó körben a győzelemért, végül újabb Prema-diadal lett belőle – Zak O’Sullivan nyerte az F3-asok főfutamát.

Formula-2: Sima Bearman-győzelem a főfutamon

Oliver Bearman magabiztos győzelmet aratott az F2-esek főfutamán Barcelonában, Victor Martins pedig az alternatív stratégiának köszönhetően a hetedik helyről indulva állhatott fel a dobogóra.

Hazai diadal a Formula-3 főfutamán

A mindössze 17 éves Josep María Martí rajt-cél győzelmet aratott hazai pályán az F3 főfutamán, egy Williams- és egy Ferrari-junior fért még fel a dobogóra Barcelonában.

Kimaxolta az F2-es hétvégét a 17 éves pilóta

A főfutamról is győzelemmel távozott a Ferrari-akadémista Oliver Bearman, aki így a mezőny legfiatalabbjaként mindent megnyert a bakui hétvégén, amit meg lehetett.

Forogtak az esélyesek, Vestié a főfutam - F2

A Mercedes protezsáltjának győzelmével ért véget a szaúd-arábiai F2-es hétvége, miután mindkét esélyes, Martins és Bearman is hibáztak a főfutamon.

Pourchaire mindenkit leiskolázott az F2 főfutamán

Senkinek sem volt esélye Theo Pourchaire ellen a Formula-2-es szezon első főfutamán, a Red Bull-akadémista Zane Maloney pedig első versenyhétvégéjén rögtön a dobogón végzett.

Taroltak a Trident újoncai az F3 főfutamán

Szinte tökéletes futamot teljesített Gabriele Mini, a Hitech hibájából viszont keserű véget ért az olasz futama. A Trident tarolt az év első Formula-3-as főfutamán, Gabriel Bortoleto első győzelmét aratta.