DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. május 6. szerda
F2/F3

F3: Őrült esős-száraz futam után duplázott a Red Bull-junior

Három biztonsági autós fázist hozott a félig esős, félig száraz Formula-3-as főfutam. Arvid Lindblad duplázni tudott Silverstone-ban, a Prema kisajátította a dobogó első két fokát.

A tegnapi eső miatt estére halasztott sprint után az F3 főfutama már sokkal barátságosabb körülmények között rajtolhatott el vasárnap reggel Silverstone-ban. A száradó pályán a legtöbb pilóta még esőgumikon tette meg a felvezető kört, többen azonban még a rajt előtt kihajtottak a bokszba a száraz pályás abroncsokért.

A pole-pozícióból induló Luke Browning simán el tudott húzni az élen a start után, mögötte pedig a negyedik helyről induló Leonardo Fornaroli jött fel pár kanyaron belül a második helyre. A második körben egy megforgás miatt jönnie kellett a biztonsági autónak, ezt a lehetőséget pedig még többen kihasználták, hogy kimenjenek száraz gumikért a bokszba, az élmezőny viszont egyelőre nem kockáztatott.

A Rodin remek stratégiai döntésének köszönhetően Callum Voisin a nyolcadik helyről egészen a negyedikig jött fel egy kör alatt, hiszen ő alapból a száraz abroncsokon indult. A brit az újraindítás után hamarosan a top hármat is maga mögé utasította és átvette a vezetést. A mezőny átrendeződése tovább folytatódott, a barázdált esőgumikon autózók szenvedtek.

Az újabb biztonsági autós fázis – Sophia Flörsch került a falba, miután Alex Dunne rendkívül veszélyesen tért vissza a pályára – alatt ismét eleredt az eső, a száraz gumikon a második helyig előrelépő Tramnitz pedig ezzel a lendülettel vissza is váltott a kék falú abroncsokra. Voisin közben tíz másodperces időbüntetéssel „gazdagodott” egy szabálytalan előzés miatt, így az ő győzelmi esélyei lényegében szertefoszlottak.



A zöld zászlót követően Voisin nem is bírta sokáig az esőben, Browning visszavette a vezetést a kék oldalfalú gumikon, mögötte Fornaroli és Esterson következtek. A versenyzés azonban nem sokáig folytatódhatott: ezúttal egy nagyobb baleset miatt kellett megszakítani az akciót, Dunne és Sebastian Montoya vágódtak csúnyán a falba. Szűk negyedórával a vége előtt ismét újraindult a verseny, Browning kissé el tudott húzni az élen, mögötte pedig Noel León tört előre egészen a második helyig a VAR-rel.

A záró percekben újabb csavar jött a versenyben: elállt az eső, ismét a száraz gumik kezdtek el működni. Ennek a leginkább a két premás, Gabriele Mini és Arvid Lindblad örülhettek, akik úgy mentek át az élmezőnyön, mint kés a vajon. A csapattársak így egymás között döntötték el a futamgyőzelem sorsát.

Végül Lindblad meg tudta tartani pozícióját olasz kollégája előtt, így a Red Bull-junior a tegnapi sprint után a főfutamot is megnyerte, Mini egészítette ki a Prema 1-2-t. Voisint ugyan elsőként intette le a kockás zászló, időbüntetése miatt viszont csupán a dobogó harmadik foka jutott neki. A bajnokságot vezető Browning egészen a nyolcadik helyig csúszott vissza az élről.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: