2024. július 27. szombat

Formula-3

F3: Meglepetéscsapat a dobogó első két fokán

A csapatbajnokság utolsó helyezettje végzett az első két pozícióban a Formula-3 hungaroringi sprintfutamán, egy Ferrari-juniort sikerült visszaszorítaniuk a harmadik helyre.

F3, F2: Holland és észt pole a Hungaroringen

Paul Aron pole-pozíciós eredménnyel tért vissza silverstone-i nullázása után az F2-esek kvalifikációján, míg az F3-ban egy késői piros zászló hátráltatta a mezőnyt.

F3: Őrült esős-száraz futam után duplázott a Red Bull-junior

Három biztonsági autós fázist hozott a félig esős, félig száraz Formula-3-as főfutam. Arvid Lindblad duplázni tudott Silverstone-ban, a Prema kisajátította a dobogó első két fokát.

F1-es szereplése után pole-t szerzett a Red Bull-junior

Érdekes forgatókönyvet eredményezett az F3 időmérője közben eleredő, majd gyorsan elálló eső, míg az F2-ben a nem sokkal ezelőtt még F1-es szabadedzésen vezető pilóta szerzett pole-t.

F3: Remek csata és óriási baleset a sprinten

Nagyszerű izgalmakat tartogatott az F3 sprintfutama Ausztriában: a hiteches csapattársak és a McLaren-junior csatájából végül Nikola Tsolov jött ki győztesen, Montoya pedig a falban végezte.

Williams-akadémista és paraguayi pilóta a juniorok időmérőinek nagy nyertesei

Nem csak az F1-esek (sprint)kvalifikálnak ma: az F3 időmérőjén a Williams juniorja szerzett pole-t, az F2-ben pedig egy paraguayi versenyző is odafért az első sorba.

F3: Az élről ütötték ki egymást a csapattársak a sprinten

Az élről ütötte ki csapattársát a Trident pilótája, így a dupla dobogóból dupla kiesés lett az olaszok versenyzőinek sorsa. Végül hazai győzelem született az F3 barcelonai sprintfutamán.

Elképesztő végjáték az F2-ben – a 15. helyről is lehet nyerni Monacóban

Egy unalmas F3-as futam után elképesztő F2-es versenyt láthattunk Monacóban: a 15. helyről indulva, hatalmas szerencsével nyert a Williams-junior.

F3, F2: Piros zászlós időmérők Monacóban

Több piros zászló is színesítette a Formula-3 és a Formula-2 időmérőit Monacóban, az utóbbiak kvalifikációján pedig majdnem egy hatalmas baleset is bekövetkezett.

Tarolt a Trident az F3-ban, McLaren-junior az F2 pole-jában

Hosszabb kihagyás után Imolában tért vissza a Formula-3 és a Formula-2 mezőnye. Az F3-ban remekelt a Trident hazai pályán, az F2-ben pedig invictás pole született.

Ezek a juniorok élveznek F1-es támogatást 2024-ben

Nyolc F1-es csapat 21 juniorját láthatjuk idén a Formula-2 és a Formula-3 mezőnyeiben – lássuk, melyik ifjú tehetségeket támogatják az istállók az alsóbb kategóriákban!

Formula-3: Prema-duplázás a hétvégén

Négy pilóta küzdött az utolsó körben a győzelemért, végül újabb Prema-diadal lett belőle – Zak O’Sullivan nyerte az F3-asok főfutamát.