Rebellion

LM24 3. óra – Fél órát bírt a Rebellion

A rajt után az első stintben még ketté tudta választani a Toyotákat a Rebellion #1-es egysége, aztán leszakadtak – nagy csata a P2-ben, a GTE Próban az Aston a Ferrarival küzd, az amatőrök közt sokesélyes a verseny.

Toyota-győzelemmel indult újra a WEC

Majdnem fél év kimaradás után folytatódott a 2019/20-as szezon Spában. Az időmérőn még a Rebellion, az esős futamon a Toyota uralkodott, valamint egy nagy baleset is történt az LMP2-ben.

WEC: Domináns győzelmet aratott a Rebellion

A szezonban másodszor nyert a Menezes, Senna és Nato alkotta hármas az austini hatóráson, ahol a Toyoták továbbra is a teljesítménykiegyenlítés miatt szenvedtek.

WEC: A Toyota visszavágott

Az időmérős vereség ellenére az első körtől fogva vezetett a Toyota #7-es egysége Bahreinben. Az első sorból induló Rebellion és Ginetta már a rajt után ütköztek.

WEC: Két év után legyőzték a Toyotát

Az időmérő után a futamon is elsőséget szerzett a Rebellion: a hibridek lelassítása és három áthajtásos büntetés egyaránt Sennáék kezére játszott. A japánok két dobogós helyezést mentettek Kínában.

Jön a Le Mans: 28 prototípus 24 órás küzdelme

Nézzük végül az LMP kategória mezőnyét, avagy Lehet Más Prototípus győztes, mint a Toyota? A P1-esek között hatan várnak a lepattanóra, míg a húsztagú P2-es kategória a legnagyobb harcot hozhatja.

Lotterer először kénytelen WEC-futamot kihagyni

Andre Lotterer egyszerre igyekszik helyt állni két versenysorozatban is, emiatt azonban életében először kihagyni kényszerül a sebringi fordulót. A korábbi Le Mans-győztessel ilyen nem történt még.

Alonso: A privátok sokkal gyorsabbak, mint mi

Merész kijelentést tett Fernando Alonso Sanghajban, a kétszeres F1-es világbajnok spanyol szerint a privát LMP1-esek sokkal gyorsabbak, mint a hibrid Toyoták. Igaza van a kiváló pilótának?

Lotterer: Alonso véleménye az év vicce

Fernando Alonso szerint a privát LMP1-es autók ugyanolyan gyorsak, mint a hibrid Toyoták. Andre Lotterer csak nevetni tud ezen, de a korábbi porschés versenyzők is jót derülnek.

Komoly sérülést szenvedett Bruno Senna a WEC-hétvégén

A Silverstone-i WEC-hétvége első szabadedzésén egy félórás csúszás is volt a programban, amit Bruno Senna idézett elő. Az LMP2-es autóban ülő brazil nem is úszta meg az esetet.

Lotterer: A WEC a vesztébe rohan

Egyre nő azok száma, akik szerint a WEC vezetői fel kellene, hogy ébredjenek, mert a Toyota és a többi LMP1-es versenyautó között óriási a szakadék, ami rettentő unalmassá teszi a sorozatot.

LMP1: A Toyota győzelme nem verseny volt

Már előzetesen is sokan tartottak attól, hogy a Toyota fölénye akkora lesz Le Mans-ban, hogy nem marad izgalom. A rivális Rebellion pilótája szerint ez egy rendkívül unalmas felvonulás volt.