2024. április 19. péntek

Indianapolis

Retro – Ami még Schumachernek sem sikerült

Ma már csak vicces emlék, a Ferrari akkori helyzetében azonban az eredmény egy újabb szükségtelen manipulálásának tűnt a 2002-es USA Nagydíj befutója, amelyen Michael Schumacher végül odaajándékozta a győzelmet Rubens Barrichellónak, és amelyről sosem fog kiderülni, hogy az F1 legszorosabb befutóját produkálta-e.

F1-Archív: Coulthard Alonso miatt dühöng

Dennis minden kapcsolata megszakadt a McLarennel, furcsa edzéseredmények születtek Indianapolisban, a Ferrari nem akar új motorformulát, Villeneuve szerint Schumacher nem jó példakép, a Toyota pedig beszáll az F1-be. Június 30. hírei következnek az elmúlt évtizedekből.

Palou győzött a McLarenek előtt Indianapolisban

Bár ideiglenesen kétszer is leszorították az élről, a 2021-es bajnok magabiztosan nyerte az Indy 500 előtti utolsó futamot, és a tabellán is élre állt.

Rossi három év után ismét IndyCar versenyt nyert

Alexander Rossi szombaton megszakította a 49 futam óta tartó nyeretlenségi sorozatát. Nyolcadik győzelmét aratta az IndyCar sorozatban, melynek futamát Indianapolisban rendezték, az utcai nyomvonalon.

Indy 500: Dixoné minden idők leggyorsabb pole-ja

Ötödik alkalommal zsebelte be a rajtelsőséget az indianapolisi 500 mérföldes versenyre a hatszoros bajnok új-zélandi. Romain Grosjean újoncként a kilencedik helyen zárta a kvalifikációt.

Herta őrült esős-száraz futamot nyert Indianapolisban

Folyamatosan változó körülmények, hibázó bajnoki esélyesek és éllovasok: az év legkaotikusabb versenyét rendezték szombaton az IndyCarban. Herta mellett Pagenaud és Power a dobogón.

Ne maradj le semmiről a hétvégén!

A MotoGP Le Mans-ba látogat, a Formula-E Berlinben duplázik, az IndyCar mezőnye pedig már Indianapolisban versenyez – mutatjuk május középső hétvégéjének menetrendjét és a tv-közvetítéseket.

Power közel egy év után nyert, Grosjean második

A Penske ausztrálja lett a 2021-es IndyCar-szezon kilencedik különböző győztese Indianapolisban, megelőzve a második dobogóját szerző ex-F1-es franciát. A bajnoki éllovas Alex Palou a hajrában esett ki műszaki hibával.

Indy 500: Negyedik győzelmét aratta Castroneves

Negyedik alkalommal remekelt az ikonikus indianapolisi 500 mérföldes versenyen a 46 éves Helio Castrovenes. A dobogóra a brazil klasszison kívül Alex Palou és Simon Pagenaud fért fel.

Grosjean: Megmutattam, hogy még tudok vezetni!

Az Indianapolisban szerzett első dobogós helyezése után úgy érzi az F1-ből érkezett francia, hogy visszatértek a régi szép idők: élvezi, hogy újra győzelmekért szállhat harcba az IndyCarban.

Ismét új győztes az IndyCarban, Grosjean második

Bár nagyjából az indianapolisi verseny felében vezetett a pole-ból induló ex-F1-es, a második kiállás után elkapta őt Rinus Veekay, aki első sikerével öt futam alatt az ötödik különböző győztes lett 2021-ben.

Így mutatna egy F1-es kör 2021-ben Indianapolisban

Neked is hiányzik az F1 versenynaptárából a legendás amerikai vonalvezetés? Az alábbi videóban megnézheted, hogyan mutatna rajta egy kör Sebastian Vettellel az Aston Martint terelgetve.