Giovinazzi

Giovinazzi: Emelt fővel távozom

Zsinórban három szezon után távozik az F1-ből Antonio Giovinazzi. Bár sokáig úgy tűnt maradhat, végül más irányt vett a karrierje. Az olasz úgy érzi, a pénz néha fontosabb a tehetségnél.

Podcast: Abu Dhabiból jelentjük!

A vb-címről döntő Abu Dhabi Nagydíjon már a csütörtöki sajtónapon is tapintható volt a feszültség, a helyszínen szerzett tapasztalatokról a Formula Podcast különkiadásban számol be.

Giovinazzi: Végre egy kis szerencse!

Monaco óta először szerzett pontokat az F1-es Szaúd-arábiai Nagydíjon az Alfa Romeo olasz pilótája, miközben csapattársa, Kimi Raikkönen versenyét tönkretette a Sebastian Vettellel történt ütközés.

Giovinazzi: Szinte mindig Kimi előtt voltam

Továbbra is nehezen emészti meg az olasz pilóta, hogy Guanyu Zhou érkezése miatt nem folytathatja az Alfa Romeónál az F1-ben – világbajnok csapattársáról azonban csak jókat tudott mondani.

A Ferrarival képzeli el jövőjét Giovinazzi

A Formula-1-től búcsút intő olasz versenyző továbbra is a Ferrari kötelékébe tartozik. Saját bevallása szerint vonzza a WEC LMH kategóriája, és tárgyal a 2023-as szezonról. Az Alfa Romeóval töltött három szezon legemlékezetesebb versenyét is megnevezte.

Hivatalos: Megvan Bottas csapattársa az Alfánál

Az Alfa Romeo hivatalosan bejelentette, hogy Antonio Giovinazzi távozik az F1-es istállótól és a helyére a kínai Guanyu Zhou érkezik 2022-re - ő lesz Valtteri Bottas csapattársa-

Kifakadt csapatára a csalódott Giovinazzi

Hatodik helyen is haladt az olasz, végül pontot sem szerzett Mexikóban. Az Alfa Romeo stratégiáját hibáztatja – a futam közben epésen még oda is szúrt a csapatnak.

Giovinazzi: Nem ideális a bizonytalanság

Nem tudja, hogy ez jó vagy rossz hír-e, de még mindig nem tisztázódott, hogy maradhat-e az olasz 2022-ben is az Alfa Romeo F1-es pilótája – mindenesetre örülne, ha hamarosan eldőlne a kérdés.

Pontszerzéssel számol Giovinazzi és Vasseur

Antonio Giovinazzi szerint az Alfa Romeo egyre közelebb kerül a pontversenyhez, miközben arra törekednek, hogy hosszas várakozás után újra top10-es helyezéseket érjenek el.

Masi elmagyarázta az Alonso–Raikkönen ügyet

A spanyol pilóta inkonzisztens felügyelőkről beszélt, a versenyigazgató azonban elmondta, mi volt a döntő faktor, amiért Raikkönennek nem kellett visszaengednie őt, ellentétben a későbbi esetekkel.