DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak JOHNNYBET
2021. május 9. vasárnap

F2Európabajnokság

Így alakult át az F2 és az F3 menetrendje

Jövő évtől külön utakon folytatja az F1 két betétsorozata, amely más-más helyszíneken kíséri majd a királykategóriát. Kiderült, hogyan fog kinézni egy átlagos versenyhétvége a „kicsiknél”.

Schumacher közelebb a bajnoki címhez

A napokban versenyt sem rendeztek az F2-ben, az éllovas pilóta viszont egy újabb lépéssel közelebb került az idei bajnokság megnyeréséhez, miután a riválisai visszavonták az ellene benyújtott óvást.

F2: Drugovich győzelemmel vett elégtételt

A brazil pilóta idei második fordított rajtrácsos futamát nyerte meg Barcelonában, miután saját elmondása szerint a tegnapi verseny győzelmét is megérdemelte volna.

F2: Ilott rajt-cél győzelmet aratott és átvette bajnoki vezetést

A Ferrari junior pilótája szombaton futamgyőzelemre váltotta a Silverstone-ban tegnap megszerzett pole-pozícióját, ezzel átvette Shwartzmantól a tabella első helyezését.

F2: Ticktum erődként állta az ostromot

Izgalmas futamon nyerte meg élete első F2-es győzelmét Dan Ticktum, akinek az utolsó három körben a frissebb gumikon érkező Lundgaard támadásait kellett állnia a sikerhez.

F2: Mazepin nyerte a gumistratégiák versenyét

Karrierje első F2-es győzelmét szerezte Nikita Mazepin az F2 szombati futamán Silverstone-ban. A Hitech pilótája bánt legjobban a gumijaival, miközben a többség szenvedett.

Elhunyt Anthoine Hubert F2-es pilóta

A Formula-2 versenyzője a széria mai, belgiumi versenyén szenvedett olyan súlyos sérüléseket, amelyek miatt az orvosok sem tudtak segíteni rajta. 22 éves volt.

F2: De Vries behúzta a vasárnapi futamot

A negyedik helyről rajtoló Nyck de Vries idei első futamgyőzelmét ünnepelhette a mai F2-es versenyen. A dobogóra Ghiotto és Ilott fért még fel, míg Schumacher időbüntetést kapott.

Norris megpróbálkozna a hármas koronával

A Formula-1-es McLaren teszt- és tartalékpilótája, Lando Norris Alonsóhoz hasonlóan szívesen megmérettetné magát különböző szériákban, így akár az Indy 500-on és Le Mans-ban is versenyezne.

Retro – Akit csak a sors tudott legyőzni

Ma van a valaha volt talán legnagyobb autóversenyző, Jim Clark halálának évfordulója, aki egy olyan futamon hunyt el, melyen ott sem akart lenni. Huszonöt F1-es győzelme mellett csak egyszer lett második.