Castroneves

Megjött az Indy 500 nevezési listája

Az IndyCar állandó mezőnye, Alonso és Castroneves a 33 fős névsoron az augusztus 23-i versenyre: a létszám azt jelenti, hogy az időmérőn senkinek sem kell aggódnia a sikertelen kvalifikáció miatt.

Will Power először, Roger Penske 17. alkalommal nyert Indy 500-at

A 102. indianapolisi 500 mérföldes versenyen sokáig úgy nézhetett ki, hogy valamelyik nagy név, mondjuk a Team Penske versenyzői, vagy éppen a pole-ból induló Ed Carpenter nyerhet. Végül bejött a papírforma.

Danica Patrick a legjobb kilenc között, Hinchcliffe nem kvalifikált az Indy 500-ra

Szombaton tartották a 2018-as Indianapolis 500 első kvalifikációját, amely a rajtsorrendről nem, a 33 induló személyéről és a pole-pozícióra esélyesekről azonban döntött.

IndyCar: Newgarden húzása győzelmet ért, még szorosabb a bajnokság

A Penske versenyzője duplázott Kanadában, ahol Alexander Rossi második IndyCar-dobogóját jegyezte. A bajnokság élén álló Dixon és Castroneves a középmezőnyben végzett, pedig a brazil az első hely felé robogott.

IndyCar: Három év után újra nyert Castroneves

A pontversenyben eddig is jól álló brazil az idei kilencedik futamgyőztessé vált, és már az éllovas Dixon nyomában lohol. A 300 körös iowai verseny lefolyását piros zászló kavarta meg.

IndyCar: Dixon zseniális előzéssel nyert a Penskék előtt

Meglepő, de a pontversenyben vezető Ganassi-pilóta első győzelmét aratta a 2017-es IndyCar-szezonban - az új-zélandi remek versenyzéssel múlta felül a Penskéket, csapattársa viszont baleset áldozata lett a Road Americán.

Az utolsó edzésen is top 5-ben Alonso

Pénteken került sor az Indy 500 utolsó, csupán egyórás szabadedzésére, melynek fontos eseménye egy újabb Honda-motorhiba volt. Castroneves és Sato futotta a legjobb köröket.

Esélylatolgatás a 2017-es Indycar szezonra

Küszöbön az idei 17 futamos Indycar idény első futama St. Petersburgban. Vasárnap máris kezdés. Nézzünk egy kis kitekintést a tengerentúlra, ki lehet veszélyes idén a címvédő Simon Pagenaud-ra!

Egy vélemény, amely nem túl bíztató az IndyCar idei szezonjára nézve

A Team Penske alakulata már tavaly is elhódította az IndyCar összetettjének első három helyét, a bajnoki címről lecsúszó Will Power úgy véli, idén még erősebbek lesznek majd.

IndyCar: Kettős Penske-diadal és balesetek Torontóban

Hiába vezetett a verseny nagy részében Scott Dixon, Will Power megállíthatatlan: a szezont balszerencsésen kezdő ausztrál az utóbbi négy versenyből hármat nyert és második a bajnokságban.

IndyCar: Vitatott Penske-győzelem Long Beachen

Simon Pagenaud és Scott Dixon a Long Beach-i futamok legszorosabb befutóját produkálta, de a francia pilóta egy erősen kérdéses - mi több, szabálysértő - manőver után tudta csak maga mögé utasítani riválisát - győzelmével viszont tovább növelte előnyét a bajnokságban.

IndyCar: Castroneves a pole-pozícióban

A brazil versenyző szerezte meg a szezon második futama, a phoenixi oválverseny rajtelsőségét – az időmérő egy ijesztő pillanata miatt azonban szüksége lesz új alsóra.