2024. április 26. péntek
WEC

Holtverseny a Porsche és a Toyota között Sanghajban

Aligha teljesíthetett volna szorosabb időmérőt a WEC sanghaji hétvégéjén az LMP1-es mezőny, hiszen a hatórás versenyre két autó is ezredre azonos köridővel kvalifikált az első helyre.

1414828030

A #14-es Porsche Romain Dumas-val és Neel Janival ugyanis pontosan ugyanazt az 1:48,300-as eredményt érte el, mint a #8-as Toyotával Anthony Davidson és Sebastien Buemi a négykörös átlag során. Mivel a Porsche szelte át előbb a célvonalat, így végül ők végeztek előrébb és rajtolhatnak el a pole-ból a közép-európai idő szerint vasárnap hajnali 4 órakor kezdődő versenyen.

Legközelebbi üldözőjük, a #20-as számú Porsche sem volt fényévekre lemaradva tőlük, hiszen Mark Webber és Brendon Hartley csupán 24 ezredes hátrányt jegyzett az élen álló két autóhoz képest. Őket a másik Toyoa követi Alex Wurz és Kazuki Nakajima vezetésével, míg a két Audi csak a harmadik sorban kapott helyet, több mint egy másodperces lemaradással.

Az LMP2-esek között idei ötödik pole-ját szerezte a kategóriában Roman Rusinov és Olivier Pla által vezetett Ligier-Nissan, egy másodpercet verve legközelebbi üldözőikre.

A GTE sportautók között Darren Turner és Stefan Mücke Aston Martinja volt a leggyorsabb, míg a Bruni-Vilander-féle Ferrari csak a negyedik helyet szerezte meg.