WTCR

A Lynk&Co legyűrte az Audit, Tassi balesetet okozott

Yann Ehrlacher nyerte a WTCR idei második versenyét, melyen Tassi Attila mindkét biztonsági autós fázis kiváltásában főszerepet játszott. Michelisz Norbi és a Zengő is markolt néhány pontot.

Vasárnap délután folytatódott a WTCR idei első versenyhétvégéje a belgiumi Zolderben. A fordított rajtrácsos első verseny után bő három órával következett a főfutam, az első sorban Nathanael Berthon Audijával és Yann Ehrlacher Lynk&Cójával. A délelőtti viadalon élete első dobogós helyezését szerző Tassi Attila legjobb magyarként a hetedik, Michelisz Norbert egy pozíciót nyerve a 11. helyről indulhatott. A Zengő Motorsport Cuprákkal ismerkedő triója, Mikel Azcona, Boldizs Bence és Kismarty-Lechner Gábor a mezőny végén két pozíciót nyert azzal, hogy két Honda motorcsere miatt hátrasorolást kapott. A Münnich Motorsport igazi bravúrt mutatott be: két és fél óra alatt kicserélt két erőforrást, így Tiago Monteiro és Esteban Guerrieri is rajthoz tudott állni a második futamon, miután az elsőn mindketten elfüstöltek.

ehrlacher20201

A lámpák még el sem aludtak, Berthon virtuálisan már el is veszítette a vezetést: az audis túl korán mozdult meg, így hiába tartotta meg az indítás után a vezetést, áthajtásos büntetéssel sújtották őt. Mögötte Ehrlacher és Giles Magnus vívott kemény küzdelmet. Tassi Attila Thed Björkkel kakaskodva telibe találta az egyik gumibálát, így fél kör után beküldték a biztonsági autót. Björk autója mozdulatlan maradt, Tassi pedig az utolsó helyre visszaesve, de folytatni tudta a futamot. Esteban Guerrieri volt a rajt nyertese, az utolsó helyről a 14., pontszerző helyig kapaszkodott fel.

Az újrarajtot Michelisz a kilencedik, a zengős Azcona pedig a 12. pontszerző helyről várta. A vezetést Ehrlacher örökölte meg, mögötte Magnus és Yvan Muller sorakozott fel az első három helyen. Bár még 15 kör volt hátra, a frontvonalak az élen hosszú időre befagytak. Annál keményebb küzdelmek zajlottak az utolsó pontszerző helyeken: a 14. helyen a sort lassító Jack Young mögött sorakozott fel Gabriele Tarquini, Tiago Monteiro, Tom Coronel és Tassi krémje, ők öten a 16. körig gyepálták egymást, amikor Tassi Young mellé bevetődve kilökte a britet. Young a sóderágyban ragadt, így sárga zászló alatt pergett le az utolsó két kör.

A kényszerűen lerövidített viadalon Ehrlacher megszerezte első győzelmét, mögé nagybátyja, Müller felkapaszkodott a második, Santiago Urrutia pedig a harmadik helyre. A pontszerzők között zárt Michelisz a nyolcadik, Azcona a 11. helyen. A két másik magyar, Boldizs Bence és Kismarty-Lechner Gábor a 19-20. helyen ért be. A 16. helyen leintett Tassira minden valószínűség szerint büntetés vár.