2024. április 18. csütörtök
WEC

A #7-es Audi nyerte a szezon első versenyét

Az Andre Lotterer, Marcel Fässler és Benoit Treluyer által vezetett Audi a problémás hajrá ellenére is hajszállal le tudta győzni a Porschét a WEC idénynyitóján.

A silverstone-i 6 órás versenyt a #17-es Porsche kezdte meg az élről, és Mark Webberék őrizték is az előnyüket a márka másik autója előtt, ám a második órában az ausztrálnak egy nem tervezett kiállásra a bokszba kellett hajtania. Mint kiderült, a Porsche váltóhibával szembesült, ez pedig egyúttal a versenyük végét is jelentette, mivel a probléma felmérése után már nem is tértek vissza a pályára.

A vezetést a #18-as Porsche örökölte meg, de az erősebb versenytempóval rendelkező Audi befogta őket a negyedik órában, és Lotterer a pályán előzte meg Romain Dumas-t. A tavalyi Le Mans-győztes trió autója aztán el is tudott távolodni az üldözőktől, többek között annak köszönhetően, hogy gumiszettjeikkel képesek voltak két etapot is teljesíteni, míg a Porschénál minden kiálláskor cseréltek.

wec (17)

A hajrá így is szoros volt, hiszen az utolsó 15 körben az ekkor már Fässler által irányított Audinak kétszer is a bokszba kellett hajtania. Először egy tervezett, rövid tankolásra, majd egyetlen körrel később egy stop&go büntetésre is, mivel korábban a pálya határain kívül előzték meg az egyik GTE Aston Martint a Club kanyarban.

Az 1 perc 12 másodperces előnyük így csupán 9 másodpercre csökkent amikor Fässler kihajtott a pályára, Neel Jani ugyanis ott loholt a nyomában a Porschéval. Az Audinak végül sikerült megtartania a vezetést és 4,6 szekundum előnnyel haladt át a célvonalon Jani előtt. A harmadik helyre szintén közel, 14,8 másodperces hátrányban az Anthony Davidson, Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima által irányított címvédő Toyota jött be, így három különböző márka képviselői alkották az LMP1-es dobogót. A negyedik és az ötödik helyre sorrendben a másik Toyota és Audi jöttek be.

Az LMP2-esek küzdelmét a G-Drive Racing nyerte két autóval: Sam Bird, Roman Rusinov és Julien Canal több mint egy kör előnnyel ért célba a másik Ligier-Nissan előtt.

wec (13)

A GTE Pro kategóriában a címvédő Gianmaria Bruni - Toni Vilander páros vezette győzelemre az AF Corse Ferrarit, akik a korai visszaesés után jó taktikával törtek az élre. A GTE Am mezőnyében pedig az Aston Martin diadalmaskodott Pedro Lamy, Richie Stanaway és Paul Dalla Lana vezényletével.