2024. március 19. kedd
USA

Ismét új győztes az IndyCarban, Grosjean második

Bár nagyjából az indianapolisi verseny felében vezetett a pole-ból induló ex-F1-es, a második kiállás után elkapta őt Rinus Veekay, aki első sikerével öt futam alatt az ötödik különböző győztes lett 2021-ben.

Két héttel az Indy500-at megelőzően az indianapolisi épített pályán randevúzott szombaton az IndyCar mezőnye. Romain Grosjean az élről indulva megtartotta a vezetést a rajt, valamint az ottani kavarodás miatti sárga zászlós etapot követő újraindítás után, mögé pedig Jack Harvey jött fel, megelőzve Josef Newgardent. A Formula-1-ből érkezett francia az első etapban folyamatosan lépett el üldözőitől, a riválisok bokszkiállásáig hat másodperc fölé hizlalta a fórját. Grosjean ráadásul jóval később ejtette meg az első bokszlátogatását, de így is könnyedén Harvey elé állt vissza a versenybe.

grosjean-indycar-indianapolis-1

Grosjean sokat vezetett, de „csak” második lett

A Dale Coyne Racing versenyzője a második etapban is apránként növelte az előnyét Harvey-val szemben. Utóbbira ráadásul lecsapott a balszerencse a második kiállásánál: előbb a kerékcseréje sikerült félre, mert jobb hátsó defektet is kapott, így teljesen kiszállt a küzdelemből. A második helyre így ideiglenesen Alex Palou került, amíg Rinus Veekay egy parádés kettős előzéssel el nem ment a spanyol és Jimmie Johnson mellett.

Grosjeannak eközben féltáv környékén a lekörözött Takuma Satóval akadt gondja, kétszer is összeért a két autó. A franciát aztán ki is rántották a forgalomból a második kiállására, amely kissé lassabbra sikerült az átlagosnál, így a bokszból kijövet éppen Veekay elé tért vissza, a holland pedig szinte azonnal lecsapott rá és megelőzte, így a többiek kiállása után immár ő vezetett. Grosjean ráadásul egy ízben a fűre is lecsúszott a keményebb keverékű gumin, így négy másodperc környékére nőtt a hátránya Veekay mögött. Ebből valamelyest faragni tudott az ex-F1-es, amíg 26 körrel a vége előtt Veekay, majd nem sokkal később ő maga is megejtette a harmadik kiállását, amely után ismét négy-öt szekundum lett közöttük a távolság.

veekay-indycar-indianapolis-1

Veekay öt futam alatt az ötödik különböző győztes 2021-ben, s a harmadik, aki első sikerét aratta

Veekay-t pedig innen már nem lehetett megfogni: karrierje első IndyCar-győzelmét aratta az Ed Carpenter Racing 20 éves pilótája – idén öt verseny alatt ő volt az ötödik különböző győztes a szezonban (közülük a harmadik, aki először nyert Palou és Patricio O’Ward után)! Grosjean második lett, ezzel először állt dobogóra egy futam végén a 2015-ös F1-es Belga Nagydíj óta, míg a pódiumra Palou fért még fel, miután kitartott a hajrában őt utolérő Newgardennel szemben. Graham Rahal, Simon Pagenaud, Alexander Rossi, Scott McLaughlin, a címvédő Scott Dixon és Marcus Ericsson tette teljessé a top 10-et.