2024. május 3. péntek
Rali

Hatalmas magyar siker: Csomós Miklós második a Barum Ralin

Csomós Miklós és Bán Viktor bearanyozta a magyar ralisport hétvégéjét: ezüstérmet szereztek a világ egyik legendás Európa-bajnoki futamán.

Jan Kopecky nyerte a rali világának egyik legikonikusabb versenyét, a csehországi Barum Ralit – ebben semmi meglepetés nincs, hiszen a helyiek extraklasszisa, korábbi WRC2-es világbajnoka sorozatban nyolcadszor (!), összességében pedig tizenegyedszer nyerte meg hazai Európa-bajnoki futamát.

Számunkra a hétvége nagy sztorija Csomós Miklós és Bán Viktor egészen elképesztő teljesítménye volt: a magyar páros végül a legendás futam második helyét szerezte meg, ezzel pályafutása legjobb eredményét jegyezte, és a magyar ralisport történetében is az aranyoldalakra illő tettet hajtott végre.

Csomósék képesek voltak szakaszt nyerni, egy ponton vezették a futamot, és ők voltak az egyetlenek, akik az ezen a futamon verhetetlennek bizonyuló Kopeckyt nyomás alatt tudták tartani – végül 14,3 másodperccel maradtak alul, de 33,9 másodperccel előzték meg a harmadik helyezett Simon Wagnert, az osztrákok kiemelt pilótáját, és a Skoda gyári versenyzőjét.

369686618_639675671477843_4606238509101078334_n

Gyorsabbak voltak a hétvége folyamán Wagnernél, az idei Európa-bajnok és korábbi WRC-futamgyőztes Hayden Paddonnál, a tavalyi Európa-bajnok Efrén Llarenánál, a kétszeres Európa-bajnok Alekszej Lukjanuknál, a 2019-es Európa-bajnok Chris Ingramnél, az idei Európa-bajnoki második Martins Sesksnél, és a korábbi WRC2-es világbajnok és WRC-futamgyőztes Mads Ostbergnél is, nem beszélve a helyi cseh toppilótákról. Nem hibáztak, tökéletesen csinálták végig a versenyt, ennél jobban pedig aligha hangolhattak volna a szezonzáróra – ami a Rally Hungary lesz.

Volt még egy boldog páros a nap végén: bár Hayden Paddon és John Kennard hibázott, így kiesett a versenyből, de mivel az üldöző Sesks nem szerzett elég pontot, így a nullázással is hivatalossá vált, hogy az új-zélandi kettős lett 2023 Európa-bajnoka. Számukra ez volt az első olyan futam, ahol nem voltak ott a dobogón, és mivel egy eredményt mínuszolhat mindenki a bajnokság végén, ez most bőven belefért – elérték év eleji céljaikat.