„Nehéz hétvége volt” – Vasseur
„Nem vagyok biztos benne, hogy a nyers tempó volt a probléma. Charles futama az első körben odalett” – mondta Frederic Vasseur, a Ferrari csapatfőnöke, aki szerint elsősorban Leclerc felelőssége volt az első körös húzás a slickekkel, valamint az autójuk egy fontos negatívumáról is beszámolt.
Jenson Button is beszélt a Ferrari és Charles Leclerc Brit Nagydíjáról – a 2009-es F1-es világbajnok szerint nem érdemes esős körülmények között a monacói stratégiáját követni...
Alonsót kiakasztotta az Aston stratégiája
Fernando Alonso nehezen érti, hogy lehet az, hogy az Aston Martinnak általában Lance Stroll stratégiáját sikerül eltalálnia, az övét viszont nem.

„Az ilyen szituációkban a garázs másik oldala sokkal pontosabb szokott lenni. Jó munkát végeztek. Lance már kétszer volt kint kereket cserélni, mire én először kiálltam, emiatt pedig a harmadik helyen kötött ki.”
„Ezért néha nehezemre esik megérteni, hogy miért nem tudjuk a garázs másik oldaláról származó információkat felhasználni, ha kapunk információkat a másik autótól, aki éppen a harmadik helyen áll. Ez egy házon belüli dolog.”
Brown: Igazságosan bánunk a versenyzőinkkel
Zak Brown, a McLaren vezérigazgatója elmondta, hogy jót tett a csapatnak, hogy már Kanadában túlestek versenyzőik első komoly összeakadásán, így mostantól rájuk bízzák, hogy eldöntsék a világbajnoki cím sorsát.
„Folytatjuk azt, amit most csinálunk. Egyenlően, igazságosan, világosan bánunk velük, jól kommunikálunk. Ha tudjuk növelni az előnyünket, akkor rájuk akarjuk bízni, hogy eldöntsék, ki nyeri a világbajnokságot. Győzzön a legjobb!”

Szintén a McLarenhez köthető cikkünk, amelyben azt vizsgáljuk meg, hogy miért nézte rossz szemmel már az első alkalommal is a versenyirányítás Oscar Piastri biztonsági autós fázist követő újraindítását a Brit Nagydíjon.
Visszahozná a V8-as motorokat az F1-be az FIA elnöke
Ismét bedobta a V8-as motorok visszahozatalának lehetőségét a Nemzetközi Automobil Szövetség elnöke: Mohammed ben Sulayem szerint az F1-es csapatok számára is fenntarthatóbbá teszik az üzletet a jóval olcsóbb és könnyebb erőforrások – és mindezt pedig már 2029-től megvalósítaná. Részletek itt.
Podcast: Hülkenberg ellopta a brit show-t
A McLaren-házimeccs újabb felvonása, Nico Hülkenberg hőstette, a Sauber felemelkedése, Colapinto küszöbön álló búcsúja, Stroll váratlan villanása, a Verstappen–Russell helyzet értékelése, Leclerc őrjöngése, a legfrissebb hírek a Cadillac háza tájáról és sok más érdekesség a Formula Podcast silverstone-i futamértékelő adásában. Az adás itt meghallgatható: