2024. szeptember 20. péntek

Formula hírek

F1Stat: Leclerc-nek nem megy a pole-ból

Verstappen rekordot döntött és állított be, Norris közelíti Heidfeldet, Leclerc 21 pole-ból csak négyszer nyert, Alonso legrosszabb hétvégéje volt – austini F1-es statisztikák.

Ki lesz Verstappen kihívója az USA Nagydíjon?

A pole-ban a Ferrari, de a versenytempó gyengébbnek tűnik, a sprinten a Mercedes volt a fő üldöző, a McLarentől pedig nem láttuk még mindent. Van esély a hatodik helyről induló F1-es világbajnok ellen?

Az F1-es csapatok fejlesztései Austinra

Az F1-es mezőny fele érkezett meg Austinba kisebb vagy nagyobb léptékű fejlesztési csomaggal. A legkomolyabb változások a Haason és az AlphaTaurin vannak, de az Aston és a Mercedes is a listán.

Írhat-e még nagyobb történelmet Marquez?

Hivatalossá vált a MotoGP történetének egyik legnagyobb átigazolása: a spanyol a döntés hátteréről beszélt, miközben a riválisok már most nagy eredményeket jósolnak.

A Ferrari F1-es világbajnokai

Ascari volt az első 1952-ben, Raikkönen pedig az utolsó 2007-ben: ez a kilenc versenyző lett a királykategória királya a legpatinásabb csapattal, a Scuderia 15 diadalmas évében.

Mit tudtunk meg a Rally Hungaryből?

Gobodics Tamás szedte össze a hétvégi magyar ERC-futam fontosabb beszédtémáit – mi történt Mixivel, mennyire volt jó Vincze, hogyan értékelhető Michelisz ralis debütálása?

F1Stat: Verstappen 3, McLaren 500, Piastri 1.

Három cím, négy grand slam, 500 dobogó, 739 kör, szombati siker a vasárnapi előtt, kerékcsererekord, jó és rossz sorozatok – és Albon majdnem élen töltött köre. Katari statisztikák.

Honnan származnak a mai F1-es csapatok?

A jelenlegi tíz F1-es csapat közül csak négyet hívnak ugyanúgy, mint amikor bemutatkoztak a sportágban, de van olyan is, mely már a hatodik nevén fut – történelmi áttekintés.

Az F1-es csapatok fejlesztései Katarra

Az FIA kiadta az F1-es csapatok Katari Nagydíjra hozott fejlesztéseinek listáját: sokan voltak, akik semmit nem hoztak, de volt olyan is, aki több elemet is megújított.

Az F1 történetének halálos balesetei

Chet Millertől Jules Bianchiig: összesen 32 versenyző veszítette eddig életét az F1-es világbajnokságba beleszámító versenyhétvége keretein belül.

Amiért még messze az Andretti F1-es érkezése

Bár az FIA befogadta a patinás amerikai istálló pályázatát, valójában a legkomolyabb akadály még csak most vár rájuk: körbejártuk a jelenlegi helyzetet.

Az F1 biztonságának elképesztő fejlődése

Hihetetlen fejlődésen ment keresztül a Formula-1 biztonsága, mind a pályákat, mind az autókat tekintve a kezdetektől napjainkig. Sorra vesszük a legfontosabb intézkedéseket.