2024. június 1. szombat

F2/F3 hírek

Hazai pályán versenyez Tóth László

A hétvégén sorra kerülő 37. Formula 1-es Magyar Nagydíj betétprogramjaként rendezik meg az FIA Formula 3-as bajnokság idei szezonjának hatodik fordulóját a mogyoródi Hungaroringen...

F2: Magabiztosan nyert Iwasa Franciaországban

A DAMS versenyzője, Ayumu Iwasa nyerte az Formula-2 francia főfutamát. A japán pilóta az első körben szerezte meg a vezető pozíciót és a verseny végéig meg is tartotta Pourchaire és Vesti előtt.

Verstappen: Vips megérdemli a második esélyt

Az észt versenyző még múlt hónapban használt rasszista kifejezést streamelés közben, azonban F2-es csapata adott neki egy második esélyt, amit Max Verstappen szerint mindenki megérdemel.

Az esőben is jól teljesített Tóth László

Nehéz körülmények között, esőben lett a 19. Tóth László, a Charouz Racing System versenyzője az FIA Formula 3-as bajnokság Red Bull Ringen rendezett vasárnapi főfutamán, ahol az utolsó sorból indult.

F2: A büntetéseket követően Sargeant-győzelem

Logan Sargeant ölébe hullott a győzelem a spielbergi főversenyen, miután az előtte befutó Richard Verschoor–Jehan Daruvala párost a felügyelők különböző szabálysértések miatt büntetésekkel sújtották.

A Red Bull Ringen folytatja Tóth László

A hétvégén sorra kerülő F1-es Osztrák Nagydíj betétprogramjaként rendezik meg a F3 idei szezonjának ötödik fordulóját a spielbergi Red Bull Ringen, ahol ott lesz a 30 fős mezőnyben Tóth László is.

Hatalmas baleset után Sargeant-győzelem

A Williams amerikai ifjonca szerezte meg a győzelmet az F2 főfutamán, a verseny azonban az első körben történt baleset miatt maradhat emlékezetes, melynek során ismét főszerepet játszott a halo.

Hihetetlen izgalmak, Doohan-győzelem

Az Alpine juniorja magabiztos vezetést bemutatva utasította maga mögé riválisait a vizes pályán zajló sprintversenyen, az utolsó körökben azonban izgulnia kellett a gyorsan kopó esőgumik miatt.

Silverstone-ban versenyez Tóth László

A hétvégén sorra kerülő Formula 1-es Brit Nagydíj betétprogramjaként rendezik meg az FIA Formula 3-as bajnokság idei szezonjának negyedik fordulóját Silverstone-ban.

Rasszista volt, felfüggesztették a RB-juniort

Az F2-ben szereplő Jüri Vips egy játékstream közben használt sértő kifejezést, amely miatt az energiaitalosok azonnali hatállyal felfüggesztették az észtet, aki bocsánatot kért a nyelvezetéért.

F2: Hauger nyert, Vips az élről hibázott

A gyakorlatilag végig vezető Jüri Vips az élen haladva hibázott, és ajándékozta a győzelmet Haugernek Bakuban. A főversenyt balesetek miatt négyszer kellett biztonsági autóval megszakítani.

Problémás hétvégéje volt Tóth Lászlónak

Műszaki gondokkal és a beállítást érintő problémákkal kellett megküzdenie Tóth Lászlónak, a Charouz Racing System magyar versenyzőjének az FIA Formula 3-as bajnokság idei harmadik fordulóján.