Tovább gyűrűzik a Felipe Massa-ügy: mint arról már többször írtunk, a brazil versenyző jogi lépéseket fontolgat amiatt, mert úgy gondolja, hogy az F1-nek és az FIA-nak már abban az évben tudomása volt a 2008-as szingapúri ütközésbotrányról, mégsem tettek semmit a botrány elkerülése érdekében, s ezzel pedig megfosztották őt közvetve a világbajnoki címtől.
Mindennek az alapja elsősorban egy Bernie Ecclestone-interjú, amelyben az F1 egykori első embere ismerte be, hogy Max Mosley FIA-elnökkel együtt tudtak már 2008-ban a Renault csalásáról – bár nemrég a 92 éves üzletember úgy reagált erre, hogy nem is emlékszik rá, hogy erről beszélt volna –, valamint részben egy archív videó, amelyben Charlie Whiting egykori versenyigazgató beszélt arról, hogy ő a 2008-as brazil idényzárón értesült a botrányról idősebb Nelson Piquet-től.
Néhány héttel ezelőtt a Massa által verbuvált jogi csapat levelet is küldött az FIA-elnök Mohammed ben Sulayemnek és az F1-vezérigazgató Stefano Domenicalinak – aki ironikus módon 2008-ban a brazil ferraris csapatfőnöke volt –, amelyben úgy fogalmaztak, hogy az exversenyző egy összeesküvés áldozata lett, mivel a botrány elkerülése érdekében eltussolták a tudomásukra jutott ügyet. A levél szerint morális kár is érte Massát emiatt, aki a vb-címmel együtt rengeteg bevételtől is elesett – igaz, ennek ellenére a visszavonult pilóta hangsúlyozta, hogy nem a pénzért, hanem az igazságért harcol.
A Motorsport.com most arról számolt be, hogy értesüléseik szerint az FIA és a FOM is reagált Massáék levelére, amelyben ugyanakkor jelezték, hogy a nyári szünet alatti szabadságolások miatt nem tudtak hivatalos formában választ adni a kérdésekre, ezért további időt kérnek.
Csakhogy ezt nem vette jó néven Massa jogi csapata. Egy újabb levélben, amelynek a másolatot az idézett portál is megszerezte, arról írnak, hogy nem érzik sem indokoltnak, sem elfogadhatónak az esetleges több hónapos csúszást. Éppen ezért azt írták a két félnek, hogy amennyiben nem válaszolnak szeptember 8-ig, azaz jövő péntekig, abban az esetben az Egyesült Királyság Legfelsőbb Bíróságához fordulhatnak azok kikényszerítése érdekében.
Massáék várhatóan azért szeretnének gyors válaszokat kapni az FIA-tól és a FOM-tól, mert más joghatóságokhoz vinnék az ügyét, de előbb megvárnák a két érintett fél hivatalos reakcióját a kérdéseikre. Egyelőre egyébként nyilvánosan sem az F1, sem az FIA nem kommentálta az ügyet, utóbbi szóvivője csupán annyit jegyzett meg, hogy tudomásul vették és vizsgálják Massáék keresetét.
A Massa-sztoriról a Pitwall e hétfői műsorában is hosszan beszéltünk: