2024. szeptember 28. szombat

Yamaha

Bagnaia az élen a Yamahák előtt

A pályacsúcsot is megközelítette a Ducati olasz motorosa a Stájer GP harmadik edzésén, megelőzve Fabio Quartararót és Maverick Vinalest. A KTM-ek nem jutottak Q2-be hazai pályájukon.

Itt a vége: Rossi bejelentette visszavonulását

Ahogy azt ígérte, a nyári szünetben meghozta a döntést a „Doktor”: 26 évnyi versenyzés, kilenc vb-cím és 115 nagydíjgyőzelem után a 2021-es szezon végén szögre akasztja a bukósisakját.

Sebestyén Peti közelebb kerülne az élmezőnyhöz Mostban

Második versenyhétvégéjére készül a Supersport-világbajnokság egyetlen magyar résztvevője. A HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Sebestyén Peti két hete debütált az Evan Bros. Racing team színeiben Hollandiában, ahol szezon közben becsatlakozva rögtön értékes vb-pontokat szerzett.

Rea a MotoGP-ben? „Soha ne mondd, hogy soha”

Bár többéves szerződése van a Kawasakival a hetedik Superbike-világbajnoki címére hajtó britnek, nem zárja ki, hogy bőven 30 év fölött is kipróbálja magát a MotoGP-ben.

Sebestyén: Nem így képzeltem el a bemutatkozó hétvégét

Ismét sikerült értékes világbajnoki pontokat gyűjtenie Sebestyén Petinek, aki 12. helyen fejezte be a második holland Supersport-futamot az Evan Bros. Racing Team színeiben. A HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző pilótának ez volt az idei első versenyhétvégéje, melyet pozitív érzésekkel és rengeteg értékes adattal zárt.

Sebestyén: Jobb eredményt szeretnék elérni ezzel a motorral

Pontszerzéssel, de komplikáltan kezdődött a szezon a HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Sebestyén Péter számára: a 11. helyet szerezte meg a Supersport egyetlen magyarja, akinek tavaly október óta ez volt az első vb-futama.

Holtponton Vinales jövője: ki is hagyhatja 2022-t

Bár a yamahás szakítás kapcsán biztosnak tűnt, hogy az Aprilia lesz a spanyol számára a célállomás, a versenyző állítja: egyelőre senkivel nem állapodott meg a következő idényről.

Így rajzolhatja át Vinales az átigazolási piacot

Hiába volt érvényes szerződése a Yamahával, idő előtt annak felbontását kérte a spanyol, aki a hírek szerint az Apriliához tart – de vajon mit lépnek erre a hangvillások, és várhatók-e további változások?

Sebestyén Peti: Idén a dobogó, jövőre a vb-cím a cél

Az elmúlt két év világbajnok csapatánál folytatja a Supersport-vb magyar versenyzője, akivel a megállapodás létrejöttéről, valamint a célokról beszélgettünk a bejelentés után.

Hivatalos: Vinales az év végén távozik a Yamahától

Gyorsan eszkalálódott a spanyol helyzete: még csak másfél napja röppentek fel erről a pletykák, most pedig a felek megerősítették, hogy egy évvel a szerződés lejárta előtt elválnak az útjaik a MotoGP-ben.

Quartararo fölényesen győzött Assenben

A verseny elején az élre állt, s vissza sem nézett a célig az idei negyedik sikerét arató francia vb-éllovas. A Yamaha kettős sikernek örülhetett Vinales révén, Mir még a dobogón a Suzukival.

Vinales a pole-ban, más dimenzióban a Yamaha

Idén először szerzett rajtelsőséget a spanyol motoros, aki egy hete még utolsóként zárt. Vb-éllovas csapattársa a második, Bagnaia még az első sorban, míg Marquez bukott és kiesett a Q1-ben.